Тарифи. Ціни. Штрафи, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Кількість боргів за штрафи від ТЦК рекордно зросла

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: штрафи, ТЦК

    За рік кількість боргів за штрафи від ТЦК (територіального центру комплектування) в Україні зросла вдвічі. Однак, лише 39% протермінованих штрафів сплачено цього року. За ухилення від мобілізації громадянам загрожує стягнення майже до 5 тисяч гривень і можливість конфіскації майна.

    3552_image-2.jpg (27.06 Kb)

    Про це повідомляють аналітики Опендатабот. За даними Міністерства юстиції, за перші 10 місяців 2024 року було відкрито понад 21 тисячу проваджень за такими порушеннями.

    Це вдвічі більше, ніж за весь 2023 рік, коли до Реєстру потрапило близько 10,5 тисяч справ. Однак лише 39% боржників сплатили штрафи, решта ж боргів залишаються неврегульованими.

    Основну частину штрафів накладено на чоловіків – на них припадає 99% справ, або понад 21 тисяча проваджень. Водночас, збільшилася кількість жінок, які також отримали покарання за порушення військового обліку: цьогоріч зафіксовано 175 таких проваджень, що в 1,4 рази більше, ніж минулого року.

    Після затвердження нових вимог до обов’язкової реєстрації жінок певних професій (від 18 до 60 років), запроваджених з 1 жовтня 2023 року, значна кількість жінок опинилася під загрозою штрафів. Згідно з законодавством, вони мали зареєструватися у військкоматі до 17 липня 2024 року, щоб уникнути санкцій.

    Низький рівень оплати штрафів – лише 39% – говорить про фінансові труднощі українців і, можливо, недостатню обізнаність щодо наслідків. Тим, хто не погасив борги, загрожують обмеження: неможливість відкриття нових банківських рахунків, блокування чинних, заборона на реєстрацію різних угод через нотаріусів. Крім того, боржники за військові штрафи включені до публічного реєстру, що може мати негативний вплив на їхнє працевлаштування. Зокрема, роботодавці можуть перевіряти цей реєстр при прийомі нових співробітників, що може обмежити професійні можливості боржників.

    Українці можуть перевірити наявність боргів за штрафи ТЦК в реєстраційних сервісах, наприклад, через Опендатабот. Сервіс дає змогу оперативно дізнатися про статус свого боргу, побачити, чи знаходиться він на примусовому виконанні, і, відповідно, вжити заходів для його погашення. Експерти рекомендують сплачувати штрафи вчасно, оскільки неврегульовані борги можуть призвести до додаткових витрат і санкцій, а також ускладнити взаємодію з банківськими установами.

    За 2024 рік кількість проваджень зросла у всіх регіонах України. Щомісячна динаміка також свідчить про поступове збільшення кількості порушників. Наприклад, у вересні і жовтні цього року було відкрито понад 2 тисячі нових проваджень кожного місяця. Порівняно з минулим роком, коли протягом одного місяця відкривалося приблизно 700-800 справ, цей показник є значно вищим. Лише третина штрафів за 2024 рік була сплачена, тоді як у 2023 році рівень оплат складав близько 72%.

    На сьогоднішній день штрафи за порушення правил військового обліку в Україні варіюються від 1 700 до 5100 гривень залежно від ступеня порушення. Наприклад, ухилення від реєстрації або несвоєчасне внесення змін до облікових даних можуть тягнути за собою штраф у кілька тисяч гривень, з подальшими обмеженнями для боржників у разі несплати.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми