Тарифи. Ціни. Штрафи, Продукти харчування, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Українців очікує зростання цін на основні продукти

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: продукти харчування, ціни

    В Україні в найближчі місяці очікується зростання цін на низку основних продуктів харчування. Серед лідерів подорожчання можуть виявитися хліб, овочі "борщового набору", м'ясо та молочка.

    2700_gnach1_jpg_resized.jpg (64.02 Kb)

    Такий прогноз озвучив власник великої мережі гіпермаркетів Олег Вишняков у колонці. За його словами, основні причини можливого подорожчання – зростання витрат на виробництво та зберігання продовольства, а також перебої з електропостачанням.

    Він пояснив, що продукція переробки в цілому залежить від енергоресурсів для виробничих процесів, а фрукти та овочі вимагають зберігання у спеціальних умовах із контролем температури. У випадку з продукцією тваринництва додається фактор подорожчання кормів.

    Водночас цукру притаманні сезонні цінові коливання на сировину. А у виробників яєць тим часом зростають витрати на опалення та електроенергію для ферм.

    "Відключення (електроенергії. – Ред.) можуть призвести до перебоїв у виробничому процесі, втрат продуктів через порушення умов зберігання та, нарешті, до додаткових витрат на енергоносії, які можуть бути включені до кінцевої ціни товару... Однак, якщо вдасться уникнути масштабних відключень електроенергії, прогноз може змінитися, а ціновий тиск зменшиться", – зазначив фахівець.

    Загалом за словами Вишнякова, до переліку основних продуктів, ціни на які можуть зрости найбільше в Україні, увійшли хлібобулочні вироби, картопля, капуста, морква, буряк, яблука та груші), молочні продукти та м'ясо, яйця, а також рослинна олія, цукор, крупи та макарони.

    Раніше українців уже попередили про зростання цін на цукор. Вартість продукту від виробників тільки за останній місяць зросла на 1-1,5 грн за кілограм. Динаміка цін на цукор в Україні залежить від ситуації на глобальному ринку.

    Зокрема, через проблеми, з якими зіткнулися виробники в Бразилії, скорочення обсягів виробництва цукру в цій країні може також зрости. Українські ж виробники можуть скористатися цією ситуацією для розширення присутності на міжнародному ринку та підвищення конкурентоспроможності.

    Ціни на яйця при цьому помітно зросли ще в жовтні. За офіційними даними Держстату, вартість продукту за цей місяць збільшилася на 18,1%. Втім, у цій статистиці враховано "соціальні" розцінки, а якщо аналізувати вартість десятка фасованих яєць категорії С0, подорожчання виявиться ще помітнішим – аж до 60%.

    Про зростання цін на продукт українців попереджали ще з літа, і навіть після подорожчання яйця все ще залишаються майже на 26% дешевше, ніж на початку року. Справа в тому, що навесні та влітку роздрібні ціни на яйця були нижчими за собівартість, що призводило до птахофабрики до збитків.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Топ лайфхаков: куда спрятать деньги Топ лайфхаков: куда спрятать деньги
Важно скрывать личные сбережения от посторонних лиц. Самая очевидная причина – безопасность, скрытые деньги менее подвержены краже в случае взлома или...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми