Тарифи. Ціни. Штрафи, Продукти харчування, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Рекордно здорожчала головна національна страва українців

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: продукти харчування, ціни

    Борщ — традиційна для України страва, але щороку приготувати її стає все дорожче. Наприклад, наприкінці листопада 2024 року вартість лише необхідних для цього овочів в середньому зросла втричі порівняно з аналогічним періодом минулого року.

    6120_1442399.jpg (81.74 Kb)

    Про це повідомила керівниця відділу маркетингу львівського оптового ринку сільськогосподарської продукції "Шувар" Тетяна Попович. Нині на ринку середні ціни на основні овочі "борщового набору" становлять:

    картопля: 21 грн/кг (минулоріч було 9 грн/кг);
    капуста білоголова: 25 грн/кг (минулоріч було 6,8 грн/кг);
    морква: 21,5 грн/кг (минулоріч було 7 грн/кг);
    буряк: 15 грн/кг (минулоріч було 7,5 грн/кг);
    цибуля ріпчаста: 15 грн/кг (минулоріч було 10,5 грн/кг).
    "Така ситуація зумовлена несприятливими погодними умовами, які вплинули на врожайність, а також підвищенням витрат на виробництво та логістику. Деякі позиції, такі як капуста та цибуля, можуть бути в дефіциті через зниження врожайності, що призводить до збільшення імпорту для задоволення внутрішнього попиту", – зазначила Попович.

    Згідно з прогнозами на кінець 2024 та початок 2025 року, ціни на овочі "борщового набору" можуть зрости й надалі – в середньому на 2-3%. Це пояснюється сезонним зменшенням пропозиції та підвищенням витрат на зберігання врожаїв.

    "Таким чином, приготування борщу в 2024 році стало дорожчим порівняно з попередніми роками, і тенденція до зростання цін, ймовірно, збережеться до початку 2025 року", – пояснила Тетяна Попович.

    Раніше власник великої мережі гіпермаркетів Олег Вишняков підтвердив, що найближчими місяцями в Україні очікується зростання цін на низку основних продуктів харчування, зокрема й овочі "борщового набору". Окрім зростання витрат на зберігання продовольства, причиною можливого подорожчання є перебої з електропостачанням. Також через сезонні цінові коливання може подорожчати цукор, а яйця – через зростання витрат на опалення та електроенергію для птахоферм.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Топ лайфхаков: куда спрятать деньги Топ лайфхаков: куда спрятать деньги
Важно скрывать личные сбережения от посторонних лиц. Самая очевидная причина – безопасность, скрытые деньги менее подвержены краже в случае взлома или...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми