Тарифи. Ціни. Штрафи, Продукти харчування, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Ціни на картоплю в Україні різко зросли

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: ціна на картопю

    Ціни на картоплю в Україні різко зросли через несприятливі погодні умови, але завдяки імпорту вдалося уникнути прогнозованого стрибка до 45–50 гривень за кілограм. Ринок стабілізувався, і нинішні ціни на овочі залишатимуться на поточному рівні протягом зимового періоду.

    6919_potatoes-vegetables-erdfrucht-bio-1442-920x613.jpeg (64.05 Kb)

    Про це розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук. Наприкінці минулого тижня українські виробники пропонували картоплю за ціною від 22 до 30 гривень за кілограм, що на 22% дорожче порівняно з попереднім тижнем.

    "Таке зростання стало особливо помітним на фоні й без того високої інфляції, що відчувається як в Україні, так і в інших країнах, зокрема серед наших сусідів у Польщі", – зазначив Марчук. Головна причина зростання цін на картоплю – несприятливі погодні умови протягом літньо-осіннього періоду. Зокрема, у серпні та вересні в ключових регіонах-виробниках картоплі, таких як Чернігівщина, майже не було опадів.

    Спекотна погода суттєво зменшила врожайність та якість овочів "борщового набору", що традиційно мали закладатися на зберігання для зимового сезону. У результаті попит на картоплю значно перевищив пропозицію, що й призвело до стрибка цін.

    Перші прогнози експертів передбачали ще гірший сценарій: у разі відсутності стабілізаційних заходів ціна могла б сягнути 45–50 гривень за кілограм до кінця року. Однак завдяки своєчасному імпорту картоплі з Польщі, Литви та навіть Туреччини вдалося зупинити різке зростання. Імпортована продукція почала надходити переважно до великих торгових мереж та оптових ринків, стабілізуючи ринок і попереджаючи дефіцит.

    Попри те, що українці сподіваються на дешевшу вітчизняну продукцію, цього року ситуація виявилася іншою. Виробництво картоплі в Україні стало дорожчим через інфляцію, високі ціни на паливо, газ, електроенергію та логістику. Значні витрати на зберігання врожаю, особливо в овочесховищах, ще більше підвищують собівартість продукції. Натомість імпортована картопля, навіть з урахуванням митних зборів і логістичних витрат, іноді є конкурентоспроможною або навіть дешевшою, ніж місцева.

    Зараз різниця між цінами на українську та імпортну картоплю майже відсутня. Вітчизняний продукт переважно продається на місцевих ринках та в невеликих магазинах, тоді як імпортована картопля реалізується через великі торгові мережі за прямими контрактами з імпортерами.

    Картопля – не єдиний продукт, ціна якого зросла напередодні зимового сезону. Українці вже спостерігають подорожчання яєць, м’яса та сезонних овочів. Такі зміни традиційно відбуваються перед новорічними святами та пояснюються як сезонними коливаннями, так і загальною інфляцією в країні.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Топ лайфхаков: куда спрятать деньги Топ лайфхаков: куда спрятать деньги
Важно скрывать личные сбережения от посторонних лиц. Самая очевидная причина – безопасность, скрытые деньги менее подвержены краже в случае взлома или...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми