Тарифи. Ціни. Штрафи, Податки та законодавство, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Що загрожує за ігнорування повістки

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: повістки, штрафи

    В Україні немає обмежень на повторне вручення повісток військовозобов’язаним. Кожна нова повістка встановлює новий обов’язок для громадянина з’явитися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).

    8202_6d552132c2f2192bf680b4c3f6dfb1bf623d2458.jpg (40.08 Kb)

    Повторна повістка має іншу дату, що створює нові правові підстави для обов’язкової явки до ТЦК. Ігнорування такого виклику може призвести до накладення адміністративного штрафу, однак сплата штрафу не звільняє від виконання обов’язків, визначених законодавством, пише РБК-Україна.

    Згідно зі статтею 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», громадянин залишається зобов’язаним виконати вимоги повістки навіть після сплати штрафу, оскільки це не скасовує виклику до ТЦК.

    Що загрожує за ігнорування повістки

    У разі повторного ігнорування виклику військовозобов’язаному можуть бути застосовані додаткові заходи:

    Адміністративний штраф. Повторне правопорушення знову карається штрафом, але це не звільняє від обов’язків.

    Тимчасове позбавлення права керування транспортним засобом. ТЦК має право звернутися до суду з метою застосування цієї санкції.

    Примусова доставка. Поліція, за рішенням ТЦК, може примусово доставити порушника до центру комплектування.

    Крім того, весь період ігнорування виклику вважається «триваючим адміністративним правопорушенням».

    Кримінальна відповідальність: чого остерігатися

    Нарватися на строк можуть чоловіки, які систематично уникають мобілізаційних зобов’язань. Караються такі порушники законом:

    Стаття 336 ККУ. Ухилення від призову під час мобілізації чи в особливий період.

    Стаття 337 ККУ. Ухилення від військового обліку або навчальних зборів.

    Нагадуємо, що працівники ТЦК та СП мають право накладати штрафи на порушників військового обліку. Якщо не сплатити штраф вчасно, можна нарватися на арешт коштів на банківських рахунках, їх примусове списання, а також арешт майна з можливістю його подальшого продажу.

    Штраф має бути сплачений протягом 15 днів з моменту отримання постанови про його накладення. Якщо постанову оскаржено, цей термін починається після того, як скаргу буде відхилено.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Trust Wallet тепер доступний у Telegram: нові можливості для управління криптовалютою Trust Wallet тепер доступний у Telegram: нові можливості для управління криптовалютою
Світ криптовалют стає дедалі зручнішим та інноваційнішим, і тепер Trust Wallet інтегровано з Telegram. Це відкриває ще більше можливостей для користув...
Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми