Тарифи. Ціни. Штрафи, Бензин та енергетика, Суспільство, Медицина Автор: RomanK Друкувати

Українців очікує масове закриття аптек

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: ціни на ліки

    На Україну очікує масове закриття аптек в маленьких містах і селах, дефіцит і подорожчання цілої низки медикаментів. На думку експертів, до цього призведуть дії уряду, спрямовані на регулювання фармакологічного ринку.

    9999_0422_p_471_1_slidertop2_1.jpg (147.77 Kb)

    Про це йдеться в матеріалі "Українських новин".

    Уже минуло понад два місяці, як держава запровадила жорсткіше цінове регулювання на фармринку. Зокрема, Кабмін заборонив маркетингові платежі аптечним мережам, а також обмежив максимальні націнки на ліки для дистриб’юторів (не вище 8%) та аптек (не вище 35%). За задумом уряду, всі ці заходи мали знизити вартість препаратів для населення в аптечних мережах.

    Український економіст Борис Кушнірук вважає, що все починається з ціни, яку формують фармвиробники, а обмеження, запроваджені для аптек, нічого для зниження вартості препаратів не дадуть. Навпаки, через заборону на маркетингові угоди єдиним доходом аптек залишиться торговельна націнка. Відповідно, ціни на фармпрепарати зростатимуть.

    Співзасновник Українського центру охорони здоров’я (UHC) Павло Ковтонюк одразу після того, як на ринку почалися цінові обмеження, спрогнозував, що вартість на певний перелік недорогих препаратів тимчасово знизиться, але зросте вартість дорожчих, особливо імпортних ліків. Сьогодні він не виключає, що препарати для хронічних хворих можуть стати дефіцитними.

    Керівниця ГО "Фармрада" Олена Прудникова розповіла, що нестача ліків уже відчувається. Наприклад, днями у постачальників зникли "Небуфлюзон" та "Небутамол", а багато дорогих препаратів зараз можна купити лише під замовлення.

    Обмеження рентабельності аптечних закладів може призвести до масового закриття аптек. В обласних центрах криза поки що не надто помітна, але в регіонах ситуація складається патова. Наприклад, директор найбільшої мережі "Подорожник" Тарас Коляда повідомив, що вже закрито девʼять аптек з початку регуляції, а на черзі ще п’ять.

    Олена Прудникова підкреслила, що серед аптек в містечках і селах виживуть далеко не всі. За її даними, аптеки в селах у квітні отримали 20–30 тис. грн збитків, хоча й до цього заробляли лише 10–15 тис. грн чистого прибутку на місяць.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Поради щодо вибору МФО в Україні простими словами Поради щодо вибору МФО в Україні простими словами
Коли потрібні гроші «на вчора», звернення до мікрофінансової організації (МФО) — один із варіантів. Але тут важливо не потрапити в х...
Кредити та розстрочка - вибір не завжди очевидний Кредити та розстрочка - вибір не завжди очевидний
Ринок товарів і послуг пропонує безліч способів оплати, а одним із найпопулярніших є можливість придбати бажане тут і зараз, сплативши пізніше. Кредит...
Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації Як український малий бізнес змушений годувати чужі корпорації
Останнім часом ситуація в сфері інтернет-торгівлі стає дедалі загрозливішою. За даними Опендатабот та Прозорро, близько 30% малого бізнесу в Україні п...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми