Через відносно високу вартість продукту українці переходять на більш доступні жирові альтернативи.
В Україні падає попит на вершкове масло, що призводить до поступового подешевшання продукту. Про це повідомляє ІНФАГРО.
Також скорочується експорт вершкового масла з України, що спричинене загальною невизначеністю щодо подальшої торгівлі з ЄС та поверненням експортних квот. Тому виробники почали накопичувати запаси нерозпроданого продукту на своїх складах.
При цьому європейські експортні квоти на українське масло ще повністю не вичерпані.
Після відчутного зростання внутрішніх цін у липні, виробники не поспішали виходити на зовнішні ринки, розраховуючи на кращі умови. Зараз ціни на внутрішньому ринку і експортні майже зрівнялися.
Зазначається, що здешевшання масла не буде суттєвим, оскільки нова ціна вже наближається до межі рентабельності. Виробники будуть накопичувати товар в очікуванні покращення попиту або вирішення питання з розширенням квот ЄС.
Ціни на вершкове масло в супермаркетах України
Зараз цей товар можна придбати в АТБ зі знижками за 85,70 грн за 180 г.
Той же продукт в Сільпо коштуватиме 89,99 грн.
Знижки і в Varus – масло з жирністю 72,6 % відпускають за 86,90 грн.