Ситуація в галузі відчутно краща, ніж в минулому році.
Наразі причини для зростання цін на картоплю в Україні відсутні, якщо не відбудеться різкого погіршення погоди. Про це в коментарі виданню "Комерсант Український" розповів член директорів Української асоціації виробників картоплі Сергій Рибалко.
"Ніяких причин для підняття цін немає. Якщо не буде ніяких катаклізмів, наприклад, дощів затяжних на три тижні чи морозів до 5-10°C – то ніяких передумов для того, щоб ціни на картоплю зросли, я не бачу", – повідомив Рибалко.
За його словами, зараз йде активне збирання картоплі. Врожай вже сформований, він на 10-15% кращий за минулорічний за рахунок збільшення площ насаджень овочу. Водночас в цьому сезоні дуже гарний врожай картоплі в Європі, що сильно тисне і на український ринок.
"Зараз багато бюджетних заготівель, в тому числі ті, хто працюють на армію, роблять закупки польської картоплі. Тому такого дефіциту, як в минулому році, не буде", – запевняє виробник.
Ціни на картоплю в супермаркетах України
В Сільпо кілограм рожевої картоплі зараз коштує 11 гривень.
Кілограм білої картоплі в Novus можна знайти за 14,99 гривні.
В АТБ цей овоч продають по 12,95 грн/кг.