Тарифи. Ціни. Штрафи, Продукти харчування Автор: RomanK Друкувати

Жителі Донецька обурені "європейськими" цінами на продукти харчування

  • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: Донбас, ціни, продукти харчування

    Жителі Донбасу незадоволені зростанням цін в "республіці".

    Окупована Донецька область опинилася в складній ситуації. Незважаючи на те, що основні продукти харчування і товари першої необхідності не зникають з прилавків магазинів, ціни на них !кусаються!. Української продукції в Донецьку багато, і, як стверджують, багато чого з неї – контрабанда, а значить, і ціни завищені. Чимало продуктів з Росії – проте їх вартість перевищує ціни на українські аналоги. З російського в магазинах Донецька можна знайти, в основному, напівфабрикати і фастфуд – кашу і суп в упаковці, лимонад, молочну продукцію тривалого строку зберігання. Також з Росії до Донецька потрапляє дешева косметика, господарські товари та алкоголь.

    Фрукти, яйця, овочі, м'ясо і хліб у Донецьку продають тільки українські виробники, але жителі міста обурені вартістю найнеобхідніших продуктів харчування. Хлібокомбінати, молокозаводи та інші харчові підприємства в регіоні ще функціонують, але не можуть забезпечити область необхідною кількістю продукції, тому донеччани змушені купувати їжу за завищеною ціною. За палицю копченої ковбаси на ринку Донецька просять не менше 90 гривень, за десяток яєць – не менше 25 гривень. Втім, найбільше громадяни обурюються через цін на овочі і фрукти, які на Донбасі стали делікатесом. Черешню і яблука на ринку продають по 45-50 гривень, привізна полуниця коштує близько 60 гривень, а картопля – 30 гривень. Звичайно, через кілька тижнів ці продукти можуть подешевшати, але ніхто не дає такої гарантії, хоча сезон в самому розпалі.

    Черешню, полуницю, картоплю, томати, кабачки та іншу сезонну продукцію в Донецьк відправляють, в основному, з Херсона. Багато жителів припускають, що овочі і фрукти, швидше за все, доставляються також з Криму. Соняшникова олія на ринку Донецька найдешевше придбати на розлив – приблизно за 35 гривень/літр.

    М'ясні прилавки в Донецьку не пустують, можливо, через те, що м'ясо тут залежується по кілька днів, і його ніхто не купує. Куди воно дівається потім, передбачити досить важко. Продавці роблять "максимальні" знижки, пропонуючи кілограм "всього" за 120 гривень. Домашній фарш на ринку коштує 90 гривень, яловича печінка – щонайменше 75. Покупців біля м'ясних прилавків практично немає, а якщо хтось і підходить, то купує, в основному, маленькі шматки на "плов або в борщ".

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яресько хоче покращити "податкову дисципліну" українців

    Багато донеччани готові переплачувати за продукти харчування, лише б вони були якісними. Покупці скаржаться на російську продукцію – кажуть, якість поступається нашим товарам. У магазинах багато алкогольної продукції з Росії, але громадяни обходять прилавки стороною – дорого і низької якості. Багато донеччан визнають, що з моменту початку військових дій відмовилися від сигарет і алкоголю. Одні вважають непомірно високі ціни на таку продукцію, інші кинули пити і палити з принципу – вважають, що російські цигарки, вино і горілка дуже поганої якості, тому не хочуть губити здоров'я.

    Кілька тижнів тому більшість донеччан, що мають заощадження і особистий транспорт, їздять до Маріуполя, щоб закупити продукти, які там набагато дешевше. Тепер зробити це неможливо – Донецьк в повній блокаді, і люди не знають, як будуть виживати далі. Експерти прогнозують або повний дефіцит найбільш необхідних продуктів, або різке подорожчання. Продукти можуть повністю зникнути з прилавків з-за блокади. Однак, якщо виробники знайдуть "лазівки", щоб перевозити товар, вони самі будуть встановлювати ціни. Неважко здогадатися, що вартість продуктового кошика в Донецьку може зрости в кілька разів.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми