Установка одного лічильника в житловому приміщення обходиться в 2,5 тисячі гривень. Якщо порахувати, скільки вийде на установку 3,5 мільйона таких приладів в квартирах і будинках українців, то виявиться, що в бюджеті повинні були передбачити більше 8 мільярдів гривень.
Саме тому процес встановлення лічильників може затягнутися, тому що коштів, виділених на їх установку не вистачає. Національної комісії доведеться втричі збільшити ціну на газ, щоб забезпечити всіх безкоштовними лічильниками.
З огляду на витрати на безкоштовні лічильники, то їх встановлять тільки в 173 тисячах житлових приміщень. У 2016 році задекларували 434,2 мільйона гривень на встановлення безоплатних лічильників. Ця цифра значно менша, ніж торішня. Нацкомісія придумала новий спосіб, який полягає у встановленні будинкових лічильників, а не індивідуальних. Через це в країні може прокотилася серія акцій протесту в зв'язку з відмовою від індивідуальних лічильників.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дечишин: субидії не стимулюють економити
Відомо, що Кабмін еше не схвалив підвищення цін на газ, що передбачено домовленостями з МВФ. Незважаючи на це столичні відомства під час опалювального сезону вимагали, щоб місцеві жителі швидше встановили лічильники.