Система субсидій не заохочує громадян економити, більше того, за субсидіями звернуться більше громадян після чергового підвищення тарифів.
Таку думку висловив Борис Кушнірук.
"Починати треба з реального реєстру отримувачів субсидії. Тільки тоді можемо говорити про те, наскільки їх може збільшитися і скільки на це доведеться шукати грошей в бюджеті", – переконаний Кушнірук.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гройсман назвав максимальну платіжку за "комуналку" для бідного українця
Малозабезпеченим сім'ям, які претендують на субсидію, державі було б дешевше оплатити прилади обліку ресусрсів та інші заходи енергоефективності, аніж платити з року в рік субсидію.
"Уряд не зобов'язав до початку опалювального сезону усіх отримувачів субсидій поставити прилади обліку тепла. Те ж стосується лічильників на газ і воду. Виходить, що рахунок в платіжці на 35-40% перевищує вартість реально спожитих ресурсів і це фактично сплачується за рахунок бюджету. При цьому на встановлення приладів обліку потрібно 3-4 мільйони гривень. Крім цього, малозабезпеченим верствам населення держава має допомогти оплачувати кредити, які беруть багатоквартирні будинки на утеплення", – каже експерт.
За останніми даними, за субсидіями звернуться понад 9 млн. сімей.