Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Скільки платять за "комуналку" в "ДНР"

  • Джерело: znaj.ua.  → Ключові теги: комуналка, ДНР

    Тарифи на комунальні послуги в різних областях України відрізняються, особливо це стосується непідконтрольних і окупованих територій.

    3443_1470141546_lynxmpeb58085_l.jpg (71.52 Kb)

    Відзначається, що це пов'язано з тим, що окупаційна влада робить все можливе, аби показати красиву картинку низьких тарифів в порівнянні з "поганою" Україною.

    Після анексії кримського півострова російська влада не стали відразу підвищувати тарифи на комунальні послуги, а просто перевели їх за поточним курсом на рублі. Але через кілька місяців ціни на послуги ЖКГ стали рости, при чому по кілька разів на рік.

    Зовсім інша ситуація з тарифами на послуги ЖКГ склалася в "ДНР". Там не стали перераховувати їх вартість, а просто перевели в рублі за фіксованим курсом 2 російських рубля за одну гривню.

    На сьогоднішній день в "ДНР" не планують підвищувати вартість послуг ЖКГ, адже низькі ціни на комунальні - це одне з небагатьох "досягнень" республіки, яким вони можуть похвалитися.

    В Україні тарифи на ЖКГ за два роки зросли приблизно в 4-5 разів. Це була вимога МВФ. Одночасно з цим український уряд почав активно агітувати малозабезпечене населення оформляти субсидії. Ці сім'ї будуть платити не більше 15% від вартості послуг ЖКГ, інше покриває держава.

    Видання проаналізувало і порівняло тарифи на комунальні послуги в Києві, а також в окупованих Донецьку і Сімферополі (Крим). Вартість послуг ЖКГ актуальна на середину вересня 2016 року.

    Електроенергія

    Тарифи на електроенергію в "ДНР" залишилися на колишньому довоєнному рівні і є найнижчими в Україні.

    У Криму тарифи на світло з часів російської анексії підвищувалися кілька разів і практично наздогнали київські. Останнє підвищення в середньому на 15% сталося 1 липня 2016 року.

    За словами місцевої влади, це не останнє підвищення електроенергії і наступні відбудуться на початку і в середині 2017 року.

    У Києві тарифи на електроенергію є найвищими в порівнянні з окупованими територіями України.

    Холодна вода

    Ціна за холодну воду в різних населених пунктах "ДНР" відрізняється. Навіть в самому Донецьку люди платять за різними тарифами.

    У Сімферополі холодна вода найдешевша в Криму.

    А в Києві з 1 серпня вода подорожчала ще на 30%.

    При цьому, найдешевші тарифи на холодну воду встановилися в окупованому Донецьку (на довоєнному рівні), а найдорожчі - у анекосваному Севастополі. При цьому, якщо порівнювати кримську і українську столиці, то ціна на холодну воду вища в Києві.

    Природний газ

    Тарифи на природний газ в "ДНР" залишилися на колишньому довоєнному рівні і є найнижчими в Україні.

    У Сімферополі тарифи на газ не набагато дорожче донецьких.

    У Києві ціна на природний газ у 2016 році зросла більш за все. Таким чином Україна виконала вимоги Міжнародного валютного Фонду за внутрішніми цінами на газ, довівши їх до рівня ринкових.

    Опалення

    "ОстроВ" порівнював вартість 1 гігакалорії (Гкал) теплової енергії, враховуючи, що в будинку або квартирі встановлені прилади обліку:

    в Донецьку - 531,1 р/Гкал (265,55 грн / Гкал);
    в Сімферополі - 1805,96 р/Гкал (722,4 грн / Гкал);
    в Києві - 1416,96 грн/Гкал.
    Таким чином, опалення в Києві коштує найбільше: приблизно в 5 разів дорожче, ніж в окупованому Донецьку і в два рази більшому, ніж в анекосваному Криму.

    Гаряча вода

    В окупованому Донецьку 1 кубометр гарячої води коштує 35,16 рублів (17,58 грн).

    У анексованому Криму розкид цін досить великий. Наприклад, в Сімферополі за 1 куб. м гарячої води доведеться заплатити 76,91 рублів (30,8 грн), тоді як в Севастополі - 102,7 рубля (41,08 грн), а з 1 жовтня - 118,11 рублів (47,2 грн).

    У Києві 1 куб. м гарячої води коштує 83,1 грн (у яких встановлено полотенцесушитель) і 76,71 грн (у кого немає рушникосушки).

    У виданні також порахували місячну плату за комунальні послуги для невеликої однокімнатної квартири в Києві, Донецьку та Сімферополі за умови, що там встановлені лічильники на тепло, воду і газ. Також враховувалася вартість квартплати, так як в кожному будинку вона істотно відрізняється.

    Розрахунки показали, що найдорожча "комуналка" на сьогоднішній день встановлена в Києві (1295,82 грн), слідом йде Сімферополь (595,1 грн) і потім Донецьк (281,67 грн).

    Варто зазначити, що тема високих українських тарифів вже давно стала однією зі складових російської пропаганди в псевдореспубліках на Донбасі і навіть в Криму. По місцевих телеканалах окупованих територій регулярно виходять гостросюжетні випуски "про геноцидних тарифах" в Україні, показуючи, що у них цифри набагато менше.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми