До кризи українці воліли купувати одяг, вироблену в Китаї або Туреччини, більш забезпечені громадяни вирушали за покупками в дорогі магазини, проте близько двох років тому купівельні переваги почали змінюватися.
Українці почали звертати увагу на вітчизняних виробників одягу, які пропонували продукцію за доступними цінами. Проте зараз ситуація знову почала змінюватися – багато українських виробників явно завищують ціни, і те, що здавалося доступним ще близько року тому, тепер коштує дорожче, ніж імпортний одяг. Приміром, вишиванка може обійтися в кілька тисяч гривень, також високі ціни зафіксовані на взуття і верхній одяг.
Експерти стверджують, що дорогий одяг від українських виробників свідчить тільки про ексклюзивність моделей, але чи так це насправді? Модні в цьому сезоні светри українські виробники реалізують за 800 гривень, в той час, як у сусідньому магазині хороший імпортний светр можна купити всього за 500 гривень. Схожа ситуація з футболками: наші виробники заламують ціну в 400 гривень, а імпортні футболки коштують в два рази дешевше. Багато продавці стверджують, що такі високі ціни обумовлені собівартістю товару – багато речей шиють з якісних імпортних матеріалів. Більш того, виробники стверджують, що кожна модель практично ексклюзивна, і з "конвеєра" виходить по кілька штук, на відміну, приміром, від тих же китайських виробників, які в одну модель футболки одягають ціле місто.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціни на с/г землю зростуть до рекордного рівня
Однак деякі українські дизайнери вважають, що причина різкого підвищення цін криється не в ексклюзивності. За їх словами, підприємства за кордоном можуть дозволити собі придбати велику кількість сировини, а в українських компаній немає таких грошей немає, і вони не купують матеріали за оптовими цінами, в результаті чого собівартість одягу різко підвищується. За словами виробників, скарги покупців не можна назвати обґрунтованими – покупець каже, що футболка дуже дорога і не може коштувати 400 гривень, однак він не розуміє, що, насамперед, платить за якість, і модель прослужить йому в два-три рази довше, ніж китайська футболка.
Потрібно зазначити, що матеріали зараз тільки імпортні, і велика кількість сировини українські виробники замовляють за кордоном, і мова йде не тільки про тканинах, але навіть про нитках і голках. Крім того, при нинішній кризі більшість магазинів, щоб не працювати у збиток, стали робити високі націнки, які і визначають кінцеву ціну одягу і взуття. У деяких мережах націнка на товар може доходити до двохсот відсотків. Наприклад, виробник встановлює ціну на блузку 10 доларів, але в магазині вона може коштувати і 50 доларів.