Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Герус пояснив, чому тарифи на електроенергію стануть космічними

  • Джерело: ukrinform.ua.  → Ключові теги: тарифи, електроенергія

    Екс-працівник НКРЕКП вважає, що вартість електрики у країні виявилася на 20% дорожча, ніж могла б бути.

    83_img.jpeg (23.61 Kb)

    Про це заявив колишній член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), експерт з питань енергетики Андрій Герус.

    "Хитрість у тому, що ціна вугілля у тарифі закладається на рівні ціни у Роттердамі плюс транспорт в Україну. Це на 40%-50% більше, аніж без цієї формули. Зростання вартості електроенергії становить близько 20%. У грошах це понад 10 млрд грн на рік надприбутків тепловій генерації", - зазначив Герус.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НБУ робить все, щоб населення забуло про валютні ризики - заступник Гонтарєвої

    При цьому він уточнив, що основний вигодонабувач "роттердамської" формули - корпорація ДТЕК.

    "Основний вигодонабувач — теплова генерація. Найбільша частка теплової генерації — у ДТЕК, яким володіє Рінат Леонідович Ахметов. Прив’язку до імпортного паритету ДТЕК пропонував ще навесні 2015 року, коли виводив шахтарів на вулиці Києва. Це все описано у проекті "Крєпость" (план 2015 року. Згідно з публікаціями ЗМІ, він був організований людьми Ахметова та передбачав вуличні виступи шахтарів задля захисту інтересів ДТЕК і тиску на владу, включно з контролем компанії над ціноутворенням і зміною міністрів в уряді. Компанія ДТЕК заперечувала наявність такого плану — ред.). Фактично всього свого і добились. Можемо лише здогадуватись, чому політики, чиновники, регулятор так різко змінили свою думку на діаметрально протилежну", - зазначив Герус.

    У вересні 2016 року Герус подав позов у Київський окружний адміністративний суд щодо скасування постанови НКРЕКП від 3 березня 2016 року, якою була введена зазначена формула. Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою "вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну". Через застосування нової формули теплова генерація, зокрема, ДТЕК і держпідприємство ПАТ "Центренерго", стали продавати електроенергію на 15-20% дорожче.

    У грудні 2016 року суд відмовив у задоволенні позову.

    Герус має намір подавати апеляцію через відмову суду в задоволенні позову щодо скасування формули закупки вугілля Роттердам+.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми