Тарифи. Ціни. Штрафи, ЖКГ та благоустрій Автор: RomanK Друкувати

Платіжки за "комуналку": що буде у 2018 році

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: комуналка

    Тарифи на житлово-комунальні послуги зростають в Україні щороку. І 2018 рік не стане, на жаль, винятком.

    7947_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

    Подорожчання газу – вимога МВФ

    МВФ вимагає від України раз на півроку переглядати ціни на газ, щоб на внутрішньому ринку вони відповідали міжнародним ринковим цінам, або “рівню імпортного паритету”. Це одна з умов отримання Україною наступних кредитних траншів за програмою, розрахованою до 2020 року.

    Відповідно до цих домовленостей, ціни на газ для українців мали зрости ще восени 2017-го – на 17%. Але український уряд попросив закордонних кредиторів відстрочити виконання цієї вимоги. МВФ на поступки не пішов, тому зрозуміло, що найближчим часом уряду доведеться підвищувати ціни на газ. Тому що без цих кредитів Україні поки не обійтися.

    Ціни на тепло поки знижуються, а далі все залежить від газу

    За прогнозом Мінекономрозвитку, тарифи на опалення і гарячу воду в 2018 році підвищаться на 20%. Подорожчання може відбутися, якщо на вимогу МВФ Україна таки вирішить підвищити ціни на газ. І це торкнеться не всіх регіонів однаковою мірою.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зарплата у 2018 році досягне "психологічної відмітки"

    Наприклад, перед самим Новим роком НКРЕКП знизила тарифи на тепло для низки регіонів. У Києві, наприклад, тарифи на тепло від “Київенерго” були знижені на 4,1% (до 1355,83 грн/Гкал на місяць при наявності лічильників і 31,55 грн за кв. м опалювальної площі – без лічильників). У Вінниці плата за опалення в будинках з лічильниками також була зменшена, хоча і не так суттєво – всього на пару копійок (з 1123,71 до 1123,69 грн за 1 Гкал на місяць). У Запоріжжі опалення для населення подешевшало з 1218,56 до 1209,61 грн/Гкал.

    Вводиться абонплата за воду та опалення

    З 10 червня 2018 року набирає чинності новий Закон України “Про житлово-комунальні послуги”. Як наслідок – українців очікують суттєві зміни в оплаті житлово-комунальних послуг. Зокрема, відповідно до закону, вводиться розділення оплати за кожну з послуг (за винятком газу та електроенергії) на кілька частин:

    - плата за обсяг спожитої комунальної послуги. Тобто скільки витратили води, електроенергії і т.д. – оплачуємо за тарифами.

    - абонентська плата за обслуговування. Абонплата, яку ми раніше вносили тільки за користування стаціонарним телефоном, тепер вводиться для комунальних послуг з водопостачання, водовідведення, опалення, вивезення сміття тощо.

    - плата за обслуговування, поточний ремонт внутрішньобудинкових мереж, які забезпечують надання тієї чи іншої комунальної послуги.

    Телефонні тарифи підняли більше для сіл

    З 1 січня 2018 року Національна комісія з держрегулювання в сфері зв’язку та інформатизації підвищила деякі граничні тарифи на стаціонарний телефонний зв’язок. Причому максимальні тарифи для жителів сільської місцевості зросли більше, ніж для городян.

    Так, абонплата за телефон для жителів міст і райцентрів зросла менше ніж на 3 грн, а для жителів сіл і селищ міського типу (крім райцентрів) – на 5 грн. Розцінки на встановлення телефонів і на переоформлення договорів залишилися тими ж.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми