Тарифи. Ціни. Штрафи, Продукти харчування, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Прогноз на осінь: що буде з цінами на харчі

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: продукти харчування, ціни

    У серпні ціни на продукти харчування зменшились на 3,9%.

    4768_gnach1_jpg_resized.jpg (64.02 Kb)

    В Україні у вересні за рахунок надходження на ринок овочів та фруктів нового врожаю споживчі ціни знижуватимуться, можливо ця тенденція продовжуватиметься і в жовтні-листопаді. Такий прогноз надали науковці Інституту аграрної економіки.

    "Подальше надходження на ринок продукції урожаю 2023 року, в першу чергу, овочів та фруктів, продовжить свій тиск на зниження споживчих цін принаймні у вересні, а можливо і в жовтні-листопаді. Водночас ціни на продукти переробки, які більшою мірою залежні від вартості енергоресурсів та мають тривалі терміни зберігання, продовжать своє зростання в перші місяці осені, скоріше за все, в незначних масштабах", – йдеться в повідомленні.

    За словами директора Інституту агроекономіки Юрія Лупенка, в серпні ціни на овочі зменшились на 22,3% проти грудня та на 25,7% - проти серпня 2022 року.

    "Це значною мірою сприяло зменшенню споживчих цін на товари і послуги, яке триває вже 2 місяці поспіль: у серпні проти липня – на 1,4%, у липні проти червня – на 0,6%. Ще більш відчутно зменшились ціни на продукти харчування – на 3,9% у серпні проти 2,1% у липні", – зазначив він.

    Експерт розповів, що серед продуктів харчування у серпні зменшились споживчі ціни на фрукти (-4,2%), масло (-0,9%), соняшникову олію (-0,5%), сир і м’який сир (-0,3%), хлібні продукти (-0,2%) та яйця (-0,1%). ціни на рибу та продукти з риби, які у липні зросли проти червня на 0,7%, залишились на тому ж рівні.

    При цьому, за словами Лупенка, зросли ціни на цукор – на 2% проти 1,2% у липні, м’ясо і м’ясопродукти – на 1,2% проти 1,4%, хліб – на 0,5% проти 0,3%, молоко – на 0,2% проти 0,2% у липні, макаронні вироби – на 0,1% проти -0,2%.

    Ситуація на українському ринку харчів
    В Щомісячному макроекономічному та монетарному огляді від НБУ зазначено, що цьогоріч ситуація в овочівництві була кращою, ніж рік тому. Оскільки зростало виробництво овочів борщового набору; відновилося вирощування кавунів, зокрема за рахунок нарощування площ у контрольованих Україною південних, а також західних та центральних регіонах.

    Експерти прогнозують, що восени через збільшення внутрішнього попиту в Україіні може подорожчати масло.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми