Тарифи. Ціни. Штрафи, Влада та політики, ЖКГ та благоустрій, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні суттєво здорожчала комуналка

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: тарифи, комуналка

  В Україні за рік суттєво здорожчали житлово-комунальні послуги. Так, з січня-2023 до січня-2024 розцінки на них загалом збільшилися на 12,8%. Однак, наприклад, конкретно електроенергія здорожчала одразу на 69,7%.

  7792_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

  Причина цього – у червневому підвищенні тарифу. Тоді він зріс до 2,64 грн за 1 кВт*год – причому незалежно від обсягу споживання. Доти ж:

  у разі споживання до 150 кВт*год на місяць тариф становив 1,44 грн;
  при більшому використанні струму – 1,68 грн/кВт*год.

  Як здорожчала комуналка

  Про зростання розцінок повідомили у Держстаті. При цьому, за їхніми даними, здорожчали майже всі послуги.

  Так, найбільше розцінки зросли на вже згадану електроенергію – на 69,7%. На другому місці – з великим відставанням, – прибирання сміття. Воно подорожчало на 5%. Далі йдуть:

  послуги з управління багатоквартирними будинками – 4,2%;
  утримання та ремонт житла – 3,1%.
  Найменше розцінки збільшились на послуги каналізації – на 0,7%. А також на водопостачання – 0,8%.

  На що тарифи не змінились

  Водночас вартість деяких послуг не змінилася. Йдеться про:

  природний газ;
  гарячу воду та опалення.
  Тарифи на комуналку підвищать

  Водночас в НБУ очікують зростання вартості кількох послуг ЖКГ – зокрема, опалення та гарячої води. Втім, коли це станеться, там говорити не беруться – за прогнозом, скасування відповідного мораторію можна буде очікувати лише після завершення дії воєнного стану.

  В Нацбанку зазначили: підвищуватимуть тарифи в Україні до економічно обґрунтованого рівня. Однак це розтягнеться досить тривалий час, а тому різкого стрибка розцінок не буде.

  "Прогнозом припускається збереження дії мораторію на окремі тарифи послуг ЖКГ (зокрема опалення та гарячу воду) до завершення дії воєнного стану. Далі очікується поетапне приведення тарифів у відповідність до економічно обґрунтованого рівня протягом кількох років", – йдеться у повідомленні.

  Загалом, зазначили в Нацбанку, "на період високих безпекових ризиків" в Україні очікується збереження незмінних тарифів на більшість послуг ЖКГ. Втім, про які саме послуги йдеться, не уточнюється.

  Втім, зазначили в регуляторі, коригуватися тарифи на ці послуги все-таки будуть. Проте "терміни та параметри цього є сферою невизначеності прогнозу".  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як працює реклама у Telegram? Як працює реклама у Telegram?
Реклама у Telegram стає дедалі популярнішою завдяки унікальним можливостям платформи. Ось ключові аспекти роботи реклами в цьому месенджері.
Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми