Тарифи. Ціни. Штрафи, Податки та законодавство, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Які штрафи за неявку в ТЦК діють в Україні

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: штрафи, неявка в ТЦК

  В Україні статтями 210 та 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) передбачено відповідальність за порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку (зокрема за те, що не став вчасно на облік). Наразі штрафи становлять від 510 до 850 грн, проте їх вже скоро підвищать до рівня від 17 000 до 25 500 грн.

  8012_5b669f80f527a97320983e6267ee6434.jpg (30.61 Kb)

  Підвищення штрафів передбачає законопроєкт №10379, який на даний момент прийнятий в цілому в другому читанні. Передбачалося, що цей документ має набути чинності одночасно з уже підписаним президентом законом про мобілізацію № 10499, який почне працювати з 18 травня. Щоби це сталося, законопроект до зазначеної дати мають підписати спікер парламенту та президент України.

  Так, Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК), згідно із проєктом закону, зможуть виписувати штрафи за порушення законодавства про військовий обов'язок, оборону та мобілізацію (ст. 210 та ст. 210-1 КУпАП) без складання протоколу – виносити постанову про це. Оскаржити штраф можна буде вже у судовому порядку.

  Розміри штрафів під час військового стану будуть вищими, ніж у мирний час. Так, штраф за порушення правил військового обліку (ст. 210 КУпАП) хочуть встановити на таких рівнях:

  у мирний час – від 3400 до 5100 грн;
  у особливий період (у тому числі під час воєнного стану) – від 17 000 до 25 500 грн.
  Штраф за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію (ст. 210-1 КУпАП). Для громадян:

  у мирний час – від 5100 до 8500 грн.;
  у особливий період (включаючи воєнний стан) – від 17 000 до 25 500 грн.
  Для юридичних осіб, посадових та посадових осіб органів влади, підприємств, установ, організацій штрафи будуть вищими. Так:

  у мирний час – від 17000 до 34000 грн;
  у особливий період (зокрема, під час воєнного стану) – від 34 000 до 59 500 грн.
  З якого віку настає адміністративна відповідальність

  Як пояснювала "Урядовому порталу" адвокат Олена Бражиненко-Божкова, згідно зі ст. 12 КУпАП адміністративній відповідальності підлягають особи, які досягли на момент скоєння правопорушення 16-річного віку. При цьому для осіб 16-18 років застосовуються заходи впливу, передбачені статтею 24-1, а саме:

  зобов'язання публічно або в іншій формі вибачитися у потерпілого;
  попередження;
  догану або сувору догану;
  передача неповнолітнього під нагляд батькам чи особам, які їх замінюють, або під нагляд педагогічному чи трудовому колективу за їх згодою, а також окремим громадянам на їхнє прохання.

  Водночас у разі низки порушень (наприклад, виробництва/торгівлі наркотиками, крадіжки, пошкодження інфраструктури, булінгу, непокори правоохоронцям, хуліганства та ін.) особи 16-18 років підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах. Втім, навіть у такому разі, з урахуванням характеру правопорушення, до них можуть застосувати полегшені правила зі ст. 24-1.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт
Мотоблоки – це універсальні помічники на фермі, в саду або на дачі. Вони можуть виконувати різноманітні завдання, від оранки землі до збору врожаю, і ...
Як закрити ФОП офлайн - покрокова інструкція Як закрити ФОП офлайн - покрокова інструкція
Російська агресія проти України спричинила масштабну економічну кризу, змусивши численних підприємців припинити свою діяльність. Причини різні: вимуше...
Доставка суші в Києві Arasaka для пікніка. Насолоджуйтесь смаком на природі Доставка суші в Києві Arasaka для пікніка. Насолоджуйтесь смаком на природі
Весна — це не лише довгоочікувана пора тепла та сонця. В цей час також починається сезон пікніків. Звісно, кожна людина має власні уподобання в смакол...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми