Тарифи. Ціни. Штрафи, Сільське господарство та промисловість, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні вартість полуниці набирає обертів

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: ціна на полуницю

  В Україні почали помітно зростати ціни на полуницю. Виробники відвантажують якісну ягоду вже по 65-100 грн за кілограм, що на 27% дорожче, ніж тиждень тому. Роздрібні ціни теж підвищуються: на торгових розкладках та з рук полуницею у Києві торгують не менш як по 100-110 грн/кг, тоді як у середині травня продавці виставляли ціни 80-85 грн. У супермаркетах ягода коштує в середньому 171 грн за кілограм.

  2918_84_pb-v16828325.jpg (100.55 Kb)

  Як пояснюють аналітики EastFruit, нинішнє різке подорожчання зумовлене прохолодною погодою у регіонах вирощування ягоди. Через це процес дозрівання полуниці затягнувся, і пропозиція зменшилась.

  "Пропозиція суниці садової (професійне найменування полуниці. – Ред.) з місцевих господарств поки що досить малооб'ємна. Це дає можливість виробникам України продавати суниці за досить високими цінами", – зазначили експерти.

  Вони також підрахували, що середні ціни на полуницю в Україні наприкінці травня-2024 виявилися вже на 23% вищими, ніж за аналогічний період минулого року. Втім, незабаром полуниця може і подешевшати.

  "За словами операторів ринку, ціна на суницю садову, ймовірно, знижуватиметься в міру збільшення пропозиції цієї ягоди з місцевих господарств. Крім того, тиск на ринок надають стабільні поставки дешевшої імпортної суниці", – зазначили фахівці.

  Ціни на полуницю зростають: скільки коштує ягода в магазинах та на ринках

  У великих мережах супермаркетів, згідно з моніторингом OBOZ.UA, полуниця 24 травня продається в середньому по 171 грн/кг. Йдеться як про фасовану ягоду, так і на вагу.

  Загалом діапазон цін становить 149-218 грн/кг. Зокрема:

  "Сільпо" – 149 грн/кг;
  "Фоззі" – 218 грн/кг;
  "Метро" – 159,9 грн/кг;
  "Новус" – 179,9 грн/кг;
  "Варус" – 149,9 грн/кг.

  Водночас на ринках можна купити полуницю дешевшу. Уроздріб полуницею торгують переважно по 110-160 грн залежно від сорту та стану ягід. На оптово-роздрібних майданчиках встановилися такі ціни:

  ринок "Столичний" (Київ) – у середньому 80 грн/кг;
  ринок "Шувар" (Львів) – 81,7 грн/кг.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Amouage: История и искусство роскошной парфюмерии Amouage: История и искусство роскошной парфюмерии
Amouage – это роскошный парфюмерный бренд, основанный в Омане в 1983 году. Его создание было инициировано Ее Высочеством Султаной Кабусом бен Саидом, ...
Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми