В Україні серед великих міст найбільш доступна вода — в Дніпрі. Родина з трьох осіб на воду в середньому витрачає 0,85% середньої зарплати. Тоді як у Кропивницькому цей показник удвічі вищий. Про те, в яких містах України найдешевша вода — читайте далі.
Де найдорожча вода: рейтинг міст
Порівняли вартість води в обласних центрах і столиці. Для цього журналісти розрахували усереднене споживання родини з трьох осіб (7,2 кубометра згідно з нормативами) та порівняли вартість такого об’єму води із середньою зарплатою в місті згідно з даними великого кадрового порталу.
У середньому українці у великих містах віддають 1,23% від своєї зарплати на воду. Найгірша ситуація в Кропивницькому та Івано-Франківську. Так, мешканці Кропивницького в середньому віддають за воду 1,97% середньої зарплати, а в Івано-Франківську — 1,62%. Найдоступніша вода в Дніпрі (0,85% середньої зарплати) і Луцьку (0,92% середньої зарплати).
Міста із середньою вартістю води на інфографіці позначено синім кольором. Порівняно дорогі міста — червоним, а дешеві — зеленим. Також редакція дослідила й заробітні плати керівників водоканалів.
Для цього видання порахувало, скільки кубометрів води за місячну зарплату може купити на своєму підприємстві директор водоканалу.
«Найбагатшим» виявився директор водоканалу в Черкасах. Його середньої зарплати в 159,5 тис. грн вистачить на 5,7 тис. кубів води. Зазначимо: це найбільша зарплата з усіх досліджених водоканалів. При тому за рівнем доступності води Черкаси в середині рейтингу.
У Рівному найменша зарплата директора водоканалу — 17 333 грн. Цього вистачить усього на 531,8 куба.