На світових ринках ціни на цукор-сирець впали до найнижчого рівня майже за 2 роки. Причина – високі темпи переробки цукрової тростини у Бразилії, що може призвести до зростання пропозиції продукту на ринку.
Про це повідомляє Bloomberg. Зазначається: виробництво цукру в Бразилії у січні-липні вийшло на показники, що випереджають темпи минулого року. Хоча, визнається, у другій половині місяця продуктивність знизилася.
Аналітики наголошують: зранку 20 серпня вартість необробленого цукру на Нью-Йоркській біржі впала на 2,6% – до 17,56 центів за фунт. Водночас вартість білого цукру на біржі в Лондоні знизилася на 2%.
Втім, йдеться в матеріалі, є й ті, хто налаштований скептично щодо того, що відбувається. Так, за словами керуючого директора міжнародної компанії, яка допомагає інвесторам та трейдерам здійснювати угоди з різними фінансовими інструментами Paragon Global Markets, учасники ринку недооцінюють можливий негативний вплив на бразильський урожай поганої погоди.
"З огляду на те, що підвищується температура і не очікується сильних дощів, я маю запитати, чи не ігноруються потенційні небезпеки", – сказав він.
В Україні впали ціни на цукор
Водночас українські виробники значно знизили ціни на цукор. Причина – проблеми з експортом.
Як розповіли у Всеукраїнській аграрній раді, протягом серпня Україна експортувала лише 3-4 тис. тонн цукру, що є критично малим показником, порівняно зі 100 тис. тонн, експортованими 2 місяці тому.
При цьому наголошується: в подальшому очікується збільшення запасів цукру в Україні. Адже внутрішнє виробництво зросте, а на тлі закритого експорту до Європи "українським виробникам потрібно шукати нові ринки збуту".
"Однак у новому сезоні Європа також збільшить виробництво цукру, що ускладнить реалізацію української продукції на міжнародному рівні. Об'єктивно, до січня 2025 року Україні доведеться або платити високі експортні мита, або чекати на обнулення квот. Враховуючи нинішню ситуацію, можна очікувати, що в новому сезоні ціни будуть низькими", – розповіли у раді.
Сама ж проблема з експортом цукру виникла після того, як на початку липня ЄС повернув мита на імпорт низки українських продуктів, використовуючи механізм "екстренного гальмування". Рішення стосувалося цукру та яєць, експорт яких з України до ЄС вже перевищив встановлені квоти.
Сам же механізм "екстреного гальмування" передбачає автоматичне повернення мит на низку товарів, зокрема перелічені вище. Захід застосовується, щойно обсяги експорту такої продукції з України до ЄС досягають середньорічного обсягу, зафіксованого з 1 липня 2021 року по 31 грудня 2023 року.