Тарифи. Ціни. Штрафи, Продукти харчування, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Інфляція в Україні набирає обертів

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: інфляція, ціни

    В Україні за підсумками серпня 2024 року річна інфляція прискорилася до 7,5%, нового максимуму за останній рік, з серпня-2023.У річному вимірі (до серпня-2023) ціни на продукти харчування зросли на 6%. Найсильніше за рік подорожчали овочі – одразу на 36%

    7085_gnach1_jpg_resized.jpg (64.02 Kb)

    А ось за місяць споживчі ціни зросли на 0,6% (проти 0% у липні). За серпень продуктова інфляція склала 0,9%, найпомітніше підвищилася вартість яєць. Про це свідчать дані Державної служби статистики України.

    Так, у серпні найбільше зросли ціни на такі продукти:

    цукор – плюс 7,1% (це не перебило річне зниження ціни на цукор на 1,7%);
    овочі – 5,2% (за рік за рік зростання склало аж 36%);
    хліб – 2,4% (подорожчання протягом року – вже на 12,2%).
    "На подорожчання продуктів впливає посуха цього року. Овочі в серпні цього року на 36% дорожчі, ніж у серпні 2023 року. Ймовірно, ціни зростають швидше через знеструмлення та необхідність забезпечення альтернативних джерел електроенергії", – припускають аналітики Центру економічної стратегії (ЦЕС).

    Протягом серпня при цьому у продуктовому кошику дешевшали лише фрукти – на 7,4%. Щоправда, протягом року все одно фіксується помітне подорожчання, на 10,3%.

    Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,8%, у т.ч. на тютюнові вироби – 1,4%. А от одяг та взуття подешевшали на 2,9%, зокрема одяг – на 2,4%, взуття – на 3,4%.

    Ціни на транспорт зросли на 0,6%. У Держстаті зазначають, що це в основному сталося через подорожчання автомобілів на 1,2%, проїзд в автомобільному пасажирському транспорті на 0,6%, а також зростання цін на паливо та мастильні матеріали на 0,5%.

    Що буде з цінами до кінця року: НБУ попередив українців

    Національний банк України (НБУ) ще наприкінці липня погіршив прогноз інфляції на 2024 рік. Очікується, що до грудня замість 8,2% зростання споживчих цін становитиме 8,5%.

    При цьому НБУ запевняють, що цінової катастрофи не буде. "Інфляція залишатиметься помірною у 2024 році. Цьому сприятимуть заходи Національного банку щодо захисту гривневих доходів та заощаджень населення від інфляції та забезпечення стійкості валютного ринку", – кажуть у НБУ.

    Надалі темпи зростання цін залишатимуться помірними, вважають у НБУ. Так, вже 2025 року інфляція сповільниться до 6,6%.

    А ось на повернення інфляції в цільовий коридор Нацбанк очікує не раніше 2026 року. "У 2026 році разом із поступовою нормалізацією функціонування економіки та покращенням ситуації в енергетиці інфляція повернеться до мети НБУ у 5%", – зазначають у регуляторі.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми