Цього року інфляція може залежати від цін на фрукти і овочі з нового врожаю.
Як повідомила головний економіст Dragon Capital Олена Білан, ціни на ключові підгрупи товарів і послуг, що входять в індекс споживчих цін залишалися стабільні. Продукти харчування в цілому також не подорожчали, хоча по деяких видах продуктів рух цін був досить істотними.
"Так, ціни на м'ясо і цукор відновили зростання в перший раз за сім-вісім місяців. Також підросли ціни на овочі та фрукти в зв'язку надходженням на ринки продукції нового врожаю. Але ці підвищення були повністю компенсовані сезонним зниженням цін на молочні продукти і яйця" , - говорить Білан.
Експерт зазначила, що в травні не було сильних змін споживчої інфляції: ІСЦ залишається практично нульовим вже більше року.
"Якщо тарифи на газ і тепло не будуть підвищені в цьому році, незважаючи на рекомендації МВФ, динаміка споживчої інфляції в основному буде залежати від пропозиції фруктів і овочів нового врожаю. Перспективи с/г врожаю поки залишаються досить хорошими, і за підсумками року показник інфляції може скласти 1-3%. Низька інфляція продовжить підтримувати реальні доходи і купівельну спроможність населення, але це навряд чи зможе надати значний імпульс експортно-орієнтованій українській економіці", - підсумувала Білан.
Додати коментар