Вже другий місяць поспіль споживчий ринок україни демонструє мінімальне зростання цін.
У січні на темпи інфляції, які становили 0,2%, впливали як зростаючі ціни на продукти харчування, так і на перегляд комунальних тарифів у деяких містах.
Оскільки ідентичні темпи зростання цін були в січні 2012 року, середньорічний показник індексу споживчих цін залишився дефляційним (-0,2%).
Січневе зростання цін у першу чергу було спричинене подорожчанням продуктів харчування (+0,3%).
Але якщо вартість овочів стала рости швидше (+6,4%), то фрукти подорожчали вперше з травня 2012 року (+0,2%).
Продовжує дорожчати і хліб - ціни на нього зросли на 0,7%.
Сповільнилися темпи зростання вартості молока (з 1,2% до 0,4%), продовжує дешевшати м'ясо (-0,2%) і риба (-0,8%).
"Швидше за все, у найближчі місяці загальні темпи зростання цін на продукти харчування будуть на рівні січня - близько 0,3% на місяць", - сказав гендиректор Українського клубу аграрного бізнесу Володимир Лапа.
У Держстаті стверджують, що в січні тарифи ЖКГ підвищилися на 0,4%, що стало найбільшим зростанням за останні 12 місяців.
І хоча регіональна розбивка цього підвищення ще не оприлюднена, минулого місяця найістотніше зросли тарифи на гарячу воду та опалення (+1,6%), а також квартплата (+0,6%).
"Поступово місцевій владі доводиться погоджуватися на корекцію цін, тому таке підвищення - тільки початок", - заявив колишній міністр з питань житлово-комунального господарства Олексій Кучеренко.
"Підвищення тарифів ЖКГ практично неминуче, проте його вплив на інфляцію буде незначним. В середньому підвищення тарифів на газ на 30% дасть прискорення інфляції на 3%", - заявив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.
Він зазначив, що ще 3% дасть подорожчання продуктів харчування, тому за підсумками року інфляція буде на рівні 6 -7%.
"Головне, щоб зростання цін залишилося на рівні до 10%, адже помірна інфляція лише стимулює зростання виробництва", - додав він.
Додати коментар