На презентації 9 березня керівництво Apple показало точно не те, на що очікували від компанії. Міфічний великий iPad Pro перенесено на осінь, а новий музичний стрімінговий сервіс на основі Beats Music чекає кращих часів на WWDC`15. Оминули й Apple TV, хоча взагалі без уваги його не залишили.
Основний час на Spring Forward Тім Кук і команда менеджерів приділили офіційній презентації своїх перших "розумних" годинників Apple Watch. Крім натільного аксесуара, Кук показав новий комп'ютер, підписку на HBO Now для Apple TV і платформу ResearchKit, якою залишаться задоволені науковці у всьому світі. Оглядач Forbes Ілля Кабачинський переглянув презентацію і розповів, чому нова платформа значно важливіша за "розумні" годинники.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Apple закрила випуск великого iPad зі збільшеним екраном
Apple Pay
Нова платіжна система Apple Pay стрімко набирає обертів. Незважаючи на спроби конкурентів убити сервіс в зародку, Купертіно активно розвиває систему в США: два з трьох безконтактних платежів проводяться через нові iPhone і Apple Pay. Кількість партнерів зросла з 200 тисяч до 700 000 менш ніж за шість місяців, а кількість фінансових установ, що підтримують платіжну систему, збільшилася до 2500. Тім Кук не розповів, як Apple Pay розширюватиметься далі, але, за попередньою інформацією, до кінця весни сервіс буде запущено в Канаді, Британії та Німеччині, а влітку він отримає підтримку і в Китаї.
MacBook
Компанія Apple виправдала очікування фанатів і презентувала повністю новий комп'ютер – MacBook з 12-дюймовим екраном Retina. Це не Air, як усі думали раніше, а цілком новий пристрій. Він неймовірно тонкий, важить лише 900 грамів, має повнорозмірну клавіатуру нового покоління і тачпад із технологією ForceTouch – користувач відчуватиме силу натискання.
Технічні характеристики новинки: 8 Гб оперативної пам'яті, процесор нового покоління IntelCore M, 256 і 512 Гб SSD і понад 8 годин роботи без підзарядки. Більше того, Apple уперше показала комп'ютер не одного, а відразу трьох кольорів – Gold, Silver і SpaceGrey.
Усе це губиться на тлі однієї особливості – узагалі немає портів для підключення зовнішніх аксесуарів. На "тілі" комп'ютера тільки один вихід – USB-C. Це порт нового покоління, який спільно розробляли близько сотні працівників з Intel, Microsoft, Apple, Google та низки інших компаній. Він реверсивний і може замінити собою до п'яти різних виходів. Для багатьох це стане шоком: ні мишку підключити, ні флешку вставити (можна використовувати перехідники). Для Apple – звичайна справа. Компанія орієнтується на використання нових технологій і веде за собою світ. Саме Apple першими відмовилися від дисководів, CD-приводів, портів Ethernet на шляху розвитку комп'ютерів, а сьогодні першими "вбивають" USB, HDMI тощо. У нових MacBook залишається тільки один порт і стандартний вхід для навушників. У продаж пристрій надійде з 10 квітня за ціною від $1299.
Крім того, Apple оновила залізо для поточних моделей MacBook Air і Retina MacBook Pro, а в останній також поставила трекпад нового покоління з функцією ForceTouch.
Apple Watch
Годинники Apple Watch Тім Кук офіційно показав ще 7 вересня, під час презентації iPhone 6 і iPhone 6 Plus. З того часу в мережу витекло чимало інформації, тому сконцентруємося виключно на свіжих даних.
По-перше, Apple Watch справді працюватимуть тільки один день. Заявлений час – близько 18 годин, після чого їх потрібно буде відправити на зарядку. По-друге, годинник працюватиме тільки з iPhone і з версією не нижче iPhone 5. По-третє, годинники будуть доступні для попереднього замовлення вже 10 квітня, а в продаж надійдуть 24 квітня в обмеженій кількості країн.
Ціни. Багато хто висловлював найрізноманітніші здогади щодо цін на Apple Watch, але вгадати не вдалося майже нікому. У продаж надійдуть три версії годинників – Apple Watch Sport, Apple Watch і Apple Watch Edition. Кожна з версій отримає по два розміри циферблата (38 і 42 мм), а також змінні ремінці. Ціни коливаються в таких діапазонах:
Apple Watch Sport – $349 і $399,
Apple Watch – від $549 до $1099,
Apple Watch Edition – від $10 000 до $17 000.
Золоту версію годинника випустять обмеженим тиражем, і купити їх можна буде лише в деяких Apple Store. Точного обсягу тиражу не оголошують. Окремо можна придбати і ремінці: діапазон цін – від $49 до $449. Ремінців для версії Edition окремо не продають. За попередніми оцінками, до кінця 2015 року компанії Apple вдасться продати від 6 до 35 млн Apple Watch. Це більше, ніж весь ринок натільних пристроїв 2014 року.
ResearchKit
Аудиторія й мільйони глядачів по всьому світу чекали на презентацію Apple Watch. Та щоб притримати глядача до кінця заходу, ResearchKit показали майже з самого початку. ResearchKit – це платформа для моніторингу стану здоров'я користувача. Команда фахівців з передових американських університетів розробила тести, що допомагають людині безпосередньо із смартфона перевірити організм на наявність низки захворювань. Для цього було створено програми, які допомагають діагностувати діабет, астму, хвороба Паркінсона і захворювання серця. У майбутньому кількість додатків збільшуватиметься.
Замість післямови
Велика частина глядачів звернула увагу виключно на годинник Apple Watch. Усі версії, крім Sport, вийшли несподівано дорогими, і враховуючи щорічне оновлення, найімовірніше, купувати такий ґаджет захоче далеко не кожен. Саме тому Apple планує залучити до покупки лише кожного 10-го власника iPhone, а серед загальних продажів частка версії Sport буде серйозно вищою за інші. Утім, на цій презентації годинник справді був другорядним пристроєм.
Комп'ютер MacBook – приклад того, якими будуть ноутбуки майбутнього. 2008-го вперше показали Air, і через два роки Intel анонсувала запуск розроблення процесорів для комп'ютерів серії Ultrabook, ринок пішов слідом за Apple. Немає сумніву, що так станеться і цього разу. Просто поки що до цього готові далеко не всі.
Платформа ResearchKit може змінити світ, даючи науковцям можливість отримувати тисячі учасників для досліджень – різного віку, з різних країн. Те, що раніше могло коштувати сотні тисяч доларів, сьогодні робитиметься швидше і дешевше. У світі, де щорічно від хвороб, пов'язаних із діабетом, помирають понад 4 млн осіб, це хороший шанс розв’язати проблему.