Законопроекти про протидію піратству та захисту авторських прав готує Мінекономрозвитку України.
Експерти позитивно оцінюють таку ініціативу, але відзначають, що викорінити піратство може бути складно з-за низького рівня комп'ютерної культури українців.
Піратство є формальним злочином, проте не менше, ніж діяльність монополістів у світі ІТ, вважає киянин Максим Компанець. "Ні для кого не секрет, що порушення авторських прав є не меншою диверсією, ніж втручання в особистий простір людини. Особисто я використовую піратський контент виключно через рівень власних доходів. Гідної альтернативи цьому немає", — говорить він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Apple оголосила дату виходу нового iPhone 6s
Одна з головних причин піратства в Україні — відсутність чіткої законодавчої норми. Кроки Мінекономіки цілком укладаються в останній світовий тренд посилення боротьби з інтернет-піратством в світі саме на законодавчому рівні. Причому, відповідальність за піратство розглядається як у контексті діяльності провайдерів, так і користувачів. Останні в деяких країнах повинні діяти в інтернеті за своїм офіційним даними, а не під вигаданими ніками або зовсім анонімно. Однак такі дії владних структур часто розцінюються як наступ на громадянські права, відзначають аналітики.
Для ефективної боротьби з піратством у масштабах країни необхідна повноформатна законодавча база, насамперед, в області кіберзлочинів; необхідно розглянути можливість поширення вільного програмного забезпечення, а також радикально підвищити рівень комп'ютерної культури населення. Без цього локальні дії в боротьбі з піратством неефективні.