IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

Як в кризу економлять на мобільнику

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ІТ, телефони

    Українці дедалі частіше економлять на дорогих покупках. Не оминула ця тенденція і мобільні телефони.

    8152_4f0273c299.jpg (9.63 Kb)

    Як не переплатити

    На сьогоднішній день частка магазинних продажів смартфонів в грошах становить близько 93%. Але бажаючих оновитися і купити більш дорогий новий флагман поменшало. Зараз споживачі з більш високим рівнем доходу можуть собі дозволити міняти смартфон кожні рік-два, чого не скажеш про громадян з більш скромними доходами.

    Основна порада експертів – не гнатися за новинками в день їх виходу.

    “Революційних функцій в смартфони практично не додають, а трубку, яка вже півроку-рік на ринку можна взяти, не переплачуючи за статус “новинка”. А ще краще – припинити сприймати телефон як статусне пристрій і міряти рівень достатку кількістю ядер процесора, мегапікселямі камери і діагоналлю екрану”, – зазначив менеджер з роздрібної торгівлі магазину “Портатив” Антон Сердченов.

    Трейд-ін або кредитний гаджет

    Якщо телефон вже віджив своє, і споживач вирішив купити апарат новіше, то продавці також радять в жодному разі не спокушатися дешевими китайськими підробками відомих брендів – нічим, крім проблем це не загрожує, та й в разі поломки в сервісі у вас його можуть просто не прийняти.

    Набагато розумніше буде звернути увагу на ринок вживаних смартфонів або послуги “трейд-ін”, яку пропонують багато великих мереж. Її суть в тому, що покупцеві надається можливість обміняти свій старий гаджет на більш новий з доплатою – магазин оцінює клієнтський пристрій і робить знижку на суму оцінки на нове.

    Так, маючи, припустімо, п’яту модель популярного нині iPhone і бажання купити його новішу модель, яка коштує близько 17 тис. грн., клієнт може заощадити від 3 до 5 тис. грн. в залежності від стану старого апарату.

    Що стосується кредитів на смартфони – продавці називають їх одними з ключових драйверів ринку. При цьому найбільш популярні безпроцентні розстрочки. За деякими моделям частка кредитних покупок перевищує 50%, причому це стосується як інтернет-майданчиків, так і традиційного роздробу.

    Для споживача при виборі дуже важливим моментом є репутація продавця. Якщо протестувати 4-5 пропозицій доступних на ринку, наприклад, з умовами “розстрочка на 25 місяців”, на ділі виявиться, що отримати саме розстрочку без подорожчання ви не зможете, в кращому разі запропонують кредит з подорожчанням на 25% на рік.

    Для тих людей, яким потрібен “тимчасовий” смартфон, у кого мало грошей або хочеться побільше заощадити, на вторинному ринку є досить велика кількість оригінальних вживаних комплектуючих за цілком прийнятною ціною.

    Згідно з даними операторів стільникового зв’язку, кількість смартфонів в обігу неухильно зростає, і, як наслідок, неминуче збільшується і вторинний ринок. До речі, за даними Google Connected Consumer Survey, в 2016 р. вже 56% українських користувачів інтернету старші за 16 років користуються смартфонами (у 2015 році ця цифра становила 28%, а в 2013 – всього 11%). Традиційно, серед вживаних смартфонів пальму першості тримають телефони від Apple. Слідом йде Samsung. Це пов’язано з частками і популярністю цих гравців на українському ринку. Також непогано продаються і смартфони марки Lenovo.Вторинний ринок гаджетів – це перш за все онлайн-дошки оголошень та радіоринки.

    Тому покупець неодмінно повинен враховувати, що ризик купити тут підробку, “мертвий” або просто крадений телефон збільшується в рази, в порівнянні з магазином.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми