Українці дедалі частіше економлять на дорогих покупках. Не оминула ця тенденція і мобільні телефони.
Як не переплатити
На сьогоднішній день частка магазинних продажів смартфонів в грошах становить близько 93%. Але бажаючих оновитися і купити більш дорогий новий флагман поменшало. Зараз споживачі з більш високим рівнем доходу можуть собі дозволити міняти смартфон кожні рік-два, чого не скажеш про громадян з більш скромними доходами.
Основна порада експертів – не гнатися за новинками в день їх виходу.
“Революційних функцій в смартфони практично не додають, а трубку, яка вже півроку-рік на ринку можна взяти, не переплачуючи за статус “новинка”. А ще краще – припинити сприймати телефон як статусне пристрій і міряти рівень достатку кількістю ядер процесора, мегапікселямі камери і діагоналлю екрану”, – зазначив менеджер з роздрібної торгівлі магазину “Портатив” Антон Сердченов.
Трейд-ін або кредитний гаджет
Якщо телефон вже віджив своє, і споживач вирішив купити апарат новіше, то продавці також радять в жодному разі не спокушатися дешевими китайськими підробками відомих брендів – нічим, крім проблем це не загрожує, та й в разі поломки в сервісі у вас його можуть просто не прийняти.
Набагато розумніше буде звернути увагу на ринок вживаних смартфонів або послуги “трейд-ін”, яку пропонують багато великих мереж. Її суть в тому, що покупцеві надається можливість обміняти свій старий гаджет на більш новий з доплатою – магазин оцінює клієнтський пристрій і робить знижку на суму оцінки на нове.
Так, маючи, припустімо, п’яту модель популярного нині iPhone і бажання купити його новішу модель, яка коштує близько 17 тис. грн., клієнт може заощадити від 3 до 5 тис. грн. в залежності від стану старого апарату.
Що стосується кредитів на смартфони – продавці називають їх одними з ключових драйверів ринку. При цьому найбільш популярні безпроцентні розстрочки. За деякими моделям частка кредитних покупок перевищує 50%, причому це стосується як інтернет-майданчиків, так і традиційного роздробу.
Для споживача при виборі дуже важливим моментом є репутація продавця. Якщо протестувати 4-5 пропозицій доступних на ринку, наприклад, з умовами “розстрочка на 25 місяців”, на ділі виявиться, що отримати саме розстрочку без подорожчання ви не зможете, в кращому разі запропонують кредит з подорожчанням на 25% на рік.
Для тих людей, яким потрібен “тимчасовий” смартфон, у кого мало грошей або хочеться побільше заощадити, на вторинному ринку є досить велика кількість оригінальних вживаних комплектуючих за цілком прийнятною ціною.
Згідно з даними операторів стільникового зв’язку, кількість смартфонів в обігу неухильно зростає, і, як наслідок, неминуче збільшується і вторинний ринок. До речі, за даними Google Connected Consumer Survey, в 2016 р. вже 56% українських користувачів інтернету старші за 16 років користуються смартфонами (у 2015 році ця цифра становила 28%, а в 2013 – всього 11%). Традиційно, серед вживаних смартфонів пальму першості тримають телефони від Apple. Слідом йде Samsung. Це пов’язано з частками і популярністю цих гравців на українському ринку. Також непогано продаються і смартфони марки Lenovo.Вторинний ринок гаджетів – це перш за все онлайн-дошки оголошень та радіоринки.
Тому покупець неодмінно повинен враховувати, що ризик купити тут підробку, “мертвий” або просто крадений телефон збільшується в рази, в порівнянні з магазином.