IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

Ситуація з сервісом "Приват24" підвисла у повітрі

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: Приват24

    Онлайн-платформа працює на основі програмного забезпечення, яке не належить ПриватБанку.

    4559_287238_default.jpg (66.9 Kb)

    Після націоналізації найбільшого банку країни багатьох громадян хвилює, що буде з одним з його активів – IT-системою і, зокрема, з онлайн-банкінгом "Приват24".

    Першою на цю тему висловилася голова Національного банку України (НБУ) Валерія Гонтарева. На прес-конференції, присвяченій націоналізації банку, Гонтарева показала невпевненість в тому, кому належить "Приват24".

    "Стосовно системи "Приват24". Зараз команда Національного банку і команда Фонду гарантування, це більше 100 осіб, знаходяться в ПриватБанку в Дніпрі. І власність на всі програми, на все програмне забезпечення, на всі основні фонди цього банку ми визначатимемо, де знаходиться", – сказала Гонтарєва.

    Голова НБУ вважає, що зручність і функціональність "Приват24" перебільшені маркетологами банку, а аналогічні системи онлайн-банкінгу від інших банків "не дуже відрізняються".

    Першою відповіддю на запитання "кому належить "Приват24" і всі онлайн сервіси?" з боку менеджменту банку став коментар в Facebook Олега Гороховського, першого заступника голови правління ПриватБанку, який запевнив, що "Приват24" перейде державі.

    На спільному брифінгу голови правління банку Олександра Дубілета і заступника голови НБУ Якова Смолія останній заявив: "З точки зору технологій ми відзначаємо банк як найпередовіший і технологічний. Ті рішення, які реалізовані на платформі "ПриватБанку", можна вважати надбанням країни. Безумовно, це найкращі рішення, які є, і вони працюватимуть в звичайному режимі ".

    В ефірі телеканалу "24" міністр фінансів Олександр Данилюк висловився чіткіше щодо належності системи онлайн-банкінгу: "Приват24" – важлива компонента банку. Всі юридичні моменти будуть визначені в процесі передачі. Зараз ця система працює. Після аудиту подивимося... На цей момент програмне забезпечення банку [перебуває] під контролем держави", – зазначив Данилюк.

    Сьогодні заступник голови НБУ Катерина Рожкова заявила, що "Приват24" проходить міжнародний аудит для того, щоб визначити реальних власників платформи і умови подальшого її використання.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Данилюк розповів про "відкриття дверей" для траншу МВФ

    Програмне забезпечення, особливого такої великої фінансової установи, – це дуже складна система. Одним з її основних компонентів є хмарна операційна система Corezoid. Над проектом працює команда, яка також займає посади в банку. Так, засновник і CEO Corezoid Олександр Витязь є заступником голови правління "ПриватБанку" та керівником Центру електронного бізнесу.
    Про те, чи належить ця американська компанія "ПриватБанку" (а значить, і державі після націоналізації) і на яких умовах побудована робота між нею і банком, видання запитало у Олександра Витязя.

    - "Приват24" побудований на хмарній платформі Corezoid. Останнім володіє американська Middleware Inc., зареєстрована в Вілмінгтоні, штат Делавер. Чи належить ця юрособа ПАТ "ПриватБанк" та було передано у власність державі?

    - Компанія Middleware не належить "ПриватБанку", так само як компанії Amazon, Google та інші IT-компанії. "Приват24" побудований на Amazon, Corezoid, мовою Erlang, Linux, API VISA/MC, Google: reCapcha, Analytics, Cloud Machine Learning і сотнях інших хмарних сервісів. Corezoid – це хмарний process engine (хостинг процесів), який дозволяє швидко будувати і масштабувати проекти і продукти будь-якої складності. Це інструмент розробки, а не банківський продукт.

    У "ПриватБанку" є акаунт в Сorezoid і всі процеси (алгоритми) всередині цього акаунта є власністю банку.

    - Чи можете ви сказати, як далі здійснюватиметься співпраця Middleware з державним "Приватом"?

    - Як триватиме співпраця – вирішувати "ПриватБанку". Middleware відкритий для співпраці і сертифікований Amazon для фінансових організацій, що підтверджено Amazon Financial Services Partner Solutions. У нас в країні все більше державних банків. IТ в них, м'яко кажучи, досить архаїчна і фрагментована. Я б усіх пересадив на єдину платформу (банкіри тільки спасибі скажуть).

    - Таким чином, Corezoid – незалежна американська компанія, яка продовжить роботу і просуватиме свій продукт на глобальному ринку?

    - Corezoid – незалежна американська хостинг компанія, яка продовжує роботу і просуває свій продукт на глобальному ринку. На яких умовах будуватиметься робота державного "ПриватБанку" та приватного Middleware – предмет переговорів нового менеджменту банку і компанії? Зараз діє старий контракт з дуже оптовими цінами для "ПриватБанку". Економічної необхідності його переукладати немає, але треба розуміти, що якщо рахунки за хостинг вчасно не оплачені, то все вимкнеться автоматично.

    - "ПриватБанк" заявляв про те, що інвестував в Corezoid. Ви можете сказати що це значить? Хто вкладав, які кошти, за яку частку?
    - "ПриватБанк" – це збірний образ холдингу. Інвестують зарубіжні компанії.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми