IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

Як стати відео-блогером і заробляти великі гроші

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: блогери, ІТ, фінанси

    Щоб блог почав приносити дохід, треба знати аудиторію і "бути постійним".

    6513_18_main_new_189217.jpg (31.64 Kb)

    Мільйони людей у всьому світі мріють стати знаменитими і солідно заробляти. А почати можна, наприклад, з створення YouTube-каналу. Для одних це хобі стає підробітком в $ 10, а інші "знаходять золоту жилу" і заробляють сотні, а то й кілька десятків тисяч доларів на місяць, не виходячи з дому. Тож спробувати варто – тим більше що стартовий капітал не потрібен.

    "Сегодня" побувала на міжнародному фестивалі блогерів YouTube "ВІДЕОPEOPLE", де фахівці розповіли про новинки та тренди в світовому та українському відеоблогінгу, а також поділилися секретами, як зробити свій канал популярним і почати на ньому заробляти. Адже перспективи в цьому питанні великі: зараз цей ресурс налічує понад 1 млрд відвідувачів на місяць з 70 країн світу.

    ІДЕЯ, РЕЄСТРАЦІЯ І ПІДТРИМКА НОВАЧКІВ

    Перш ніж відкрити свій канал, потрібно вибрати напрямок і дотримуватися однієї тематики – так легше утримати свою аудиторію. Фахівці зазначають, що нині в усьому світі стають все популярнішими канали на тему "Що і як зробити своїми руками", "Кулінарія" і "Випробувано на собі", де блогери тестують техніку або перевіряють на собі дію будь-якого продукту, починаючи косметикою і закінчуючи підбором якісного гардероба. Ще набирають обертів напрямок мобільних прямих трансляцій і "стрім" – пряма трансляція всіх процесів, що відбуваються на певному комп'ютері: це особливо цікаво для любителів грати в ігри.

    Визначившись з ідеєю, можна приступати до реєстрації. "Реєстрація каналу безкоштовна. Головне – щоб було натхнення, відеокамера і, звичайно ж, цікавий контент. Також важливо, щоб відео було якісним і не дратувало глядачів", – перераховує менеджер партнерської програми YouTube Світлана Барабанщикова, яка спеціалізується на роботі з дитячим контентом.

    До речі, для новачків, яким потрібні поради і підтримка, на платформі існує сторінка для авторів (повна назва "Академія для авторів YouTube"), де зібрана вся інформація для відеоблогера. Там навіть проводять безкоштовні навчальні лекції в режимі онлайн.
    ДЖЕРЕЛО ЗАРОБІТКУ: РЕКЛАМА І КОНТЕНТ

    Головним джерелом для блогерів є реклама. "Нині з'явився новий формат – 6 секунд, який не дратує глядача і дуже популярний серед рекламодавців", – розповідає менеджер партнерської програми YouTube Григорій Єгоров. Як запевняють фахівці, найчастіше великі компанії з каналами починають співпрацювати, коли кількість передплатників сягає 50 тис. Хоча випадки бувають різні, і все залежить від контенту і популярності. Насправді, перші гроші канал може почати заробляти, коли у нього в загальному вже є 10 тис. переглядів.
    Визначити, скільки саме можна отримає від реклами, непросто – тут все залежить від налаштувань рекламодавця, і навіть від того, з якої країни аудиторія каналу. Наприклад, канал про подорожі, у якого близько 15 тис. переглядів, може приносити прибуток $ 15-200 на місяць, а при 100 тис. переглядів може досягати декількох тисяч доларів.

    Не секрет, що глядачі бувають часом недоброзичливими: вони можуть очорнити або серйозно підірвати репутацію каналу. І тут з блогерами все строго: "Якщо блогер на своєму каналі свідомо видає неправдиву інформацію або рекламує те, що може бути небезпечно для здоров'я – на нього можна поскаржитися. На платформі є така функція. Потім юристи вирішують, блокувати акаунт блогера чи ні", – пояснив Сергій Братусєв, керівник напрямку брендинг-рішень Google.

    ПРАВИЛА ДЛЯ БЛОГЕРА
    Щоб заробити на каналі, його потрібно зробити популярним. А для цього потрібен цікавий і оригінальний контент, який хочеться обговорювати, і не важливо – буде він на тему подорожей, навчальний чи кулінарний.
    Поради від менеджерів YouTube:
    Знімати відео на актуальну тему, яка буде цікавою для глядачів.

    Визначити свою аудиторію і розвивати один певний напрям (наприклад, на каналі про дитячі іграшки відео про гірськолижний туризм введе глядача в оману).

    Для початку варто створювати відео, яке не старіє, – наприклад, поради для молодих батьків або колекціонерів. Це зробить канал затребуваним завжди.

    Підтримувати спілкування з глядачем в коментарях. Це допоможе дізнатися, як ще їх можна зацікавити і утримати на каналі. А ще, порадившись з глядачами, можна зняти один ролик з їх підказками – це викличе у них почуття причетності, що посприяє популяризації каналу. До речі, нещодавно в коментарях з'явилися нові функції: "оцінка коментаря" і можливість створити "чорний список слів" (наприклад, перелік нецензурної лексики), при появі яких всі коментарі автоматично блокуватимуться.
    Важлива сталість. Потрібно випускати ролики мінімум один раз на тиждень, бажано в один і той же час, щоб глядач знав, коли з'явиться новинка. Наприклад, для дитячого контенту краще виставляти відео в ранковий час, а для школярів – після обіду.
    Не зайвою буде співпраця з іншими авторами, у яких вже є свої передплатники.

    Запрошуйте гостей (щоб вони були в кадрі).

    Для залучення міжнародної аудиторії додавайте субтитри з перекладом на певну мову або ж створюйте аудіодоріжки з перекладом.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми