Видання Business Insider опитало засновників стартапів і венчурних капіталістів, а також проаналізувало залучені інвестиції компаній, і склало список стартапів з найкращим стартом в 2017 році.
Компанія-виробник смартфонів та іншої техніки Essential
Заснована творцем Android Енді Рубіним компанія виробляє споживчу електроніку, серед якої – смартфон Essential Phone, призначений для конкуренції з iPhone і Samsung. Рубін анонсував телефон в травні після того, як провів за його створенням кілька років. Компанія також розробляє пристрій для «розумного» дому, який може контролювати все від лампочок до підключених тостерів. У червні стартап залучив $330 млн інвестицій. Правда, незважаючи на обіцянки, гаджет поки так і не показали.
Cтартап Brandless – Procter & Gamble для мілленіалів
Brandless продає товари народного споживання – від мила до кухонних ножів. Вартість всіх продуктів складає всього $3. Засновники компанії продають товари маловідомих брендів, бо впевнені, що людям за великим рахунком все одно, продукт якої марки купувати. Brandless був заснований в липні, але вже встиг залучити $50 млн від Cowboy Ventures, Redpoint Ventures і Google Ventures.
Forward – медицина майбутнього
Стартап Forward працює над докторським кабінетом майбутнього – з сучасними інструментами діагностики і штучним інтелектом, який слухає і записує слова лікаря. В основі стартапу лежить ідея, коли пацієнт оформляє «підписку» на послуги конкретного лікаря. Членство в Forward коштує $149 доларів на місяць.
NomadicVR – розробник аркадних ігор у віртуальній реальності
Nomadic VR вперше заявив про себе публічно в березні цього року. Стартап розробляє аркадні ігри в віртуальній реальності – і вже отримав перші позитивні відгуки від ЗМІ. У червні Nomadic VR залучив $6 млн інвестицій від Horizons Ventures, Maveron, Vulcan Capital і інших.
Стартап Hound Labs, який працює над «алкотестером» для марихуани
Стартап Hound Labs працює над пристроєм Hound – одним з перших у світі приладом для вимірювання концентрації марихуани в організмі. Коли людина видихає в пристрій, картридж фільтрує повітря, визначає і рахує кількість в організмі тетрагідроканнабінолу (ТГК) – сполуки в марихуані, яка відповідає за психотропний ефект. Команда стартапу каже, що розробка буде корисна правоохоронним органам, і збирається випустити серійну версію вже до кінця цього року.
Стартап DeepMap хоче, щоб автомобілі «бачили дорогу»
Одна з найскладніших частин розробки самокерованого автомобіля – переконатися, що у нього є достатньо даних, щоб «бачити» дорогу. Саме цим і займається стартап DeepMap, який створює карти для безпілотних транспортних засобів. Стартап був заснований колишніми співробітниками Google і вже зміг залучити інвестицій на суму в $32 млн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кабмін перегляне розміри субсидій
Redwood Materials – містичний стартап з переробки відходів, пов’язаний з Tesla
Про стартап Redwood Materials майже нічого не відомо. На офіційному сайті компанії йдеться, що компанія працює над новітніми технологіями для переробки та повторного використання матеріалів. Також відомо, що дві посади топ-менеджерів стартапу обіймають співробітники Tesla – технічний директор Дж. Б. Штраубель і глава відділу спеціальних проектів Ендрю Стівенсон.
Стартап Atrium, який хоче зробити революцію в юридичній сфері
Заснований творцем Twitch Джастіном Каном стартап Атріум планує автоматизувати юридичні процеси: «Ми вважаємо, що технологія, яку ми створюємо, поліпшить досвід клієнтів цієї сфери, збільшивши рівень відкритості та швидкість обслуговування». Компанію вже профінансували близько 100 інвесторів на загальну суму в $10,5 млн – видання TechCrunch писало, що це один з наймасовіших раундів за всю історію Кремнієвої долини.
Virta Health – стартап, який бореться з діабетом другого типу
Стартап Virta Health працює над створенням індивідуального лікування діабету. За сприяння лікарів, тренерів і «розумних» алгоритмів команда Virta хоче лікувати діабет другого типу без медикаментів та операцій. У стартап інвестували Venrock, Allen & Company, Obvious Ventures на суму в $37 млн.
Стартап Cover проектує житлові приміщення з використанням технологій машинного навчання
Компанія створює різні приміщення, включаючи студії на задньому дворі, домашні кабінети і вітальні. Площа будівель варіюється від 25 до 110 квадратних метрів. Cover планує поставляти будинки там, де ціни на житло дуже завищені. Стартап вже профінансували General Catalyst і Khosla Ventures. Сума угоди – $1,6 млн.