IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

Android Pay: що потрібно знати звичайним українцям

  • Джерело: liga.net.  → Ключові теги: Android Pay

    Україна стала 15-ою країною, в якій запустили нову можливість для здійснення покупок.

    1426_79_main_new_1510261606.jpg (35.43 Kb)

    З 1 листопада в Україні почав працювати сервіс безконтактної оплати за допомогою смартфонів – Android Pay.

    Що сталося

    У листопаді компанія Google запустила в Україні новий сервіс Android Pay, який дозволяє оплатити покупки, просто піднісши свій телефон до терміналу, що підтримує безконтактну оплату.

    Сервіс Android Pay з'явився в світі тільки 2015 року і зараз доступний лише в 14 країнах, таких як США, Велика Британія, Сінгапур, Австралія, Гонконг, Польща, Нова Зеландія, Ірландія, Японія, Бельгія, Росія, Канада, Тайвань, Іспанія. До кінця цього року таку платіжну систему планують ввести в Бразилії і Південній Кореї.

    Компанія Google вирішила запустити в Україні Android Pay після того, як вивчила рівень безготівкових розрахунків у країні і побачила велику зацікавленість у співпраці з боку українських фінансових установ.

    Як працює Android Pay

    Android Pay – це звичайна програма, за допомогою якої можна оплатити покупки через термінал, навіть не дістаючи банківську карту.
    Працює додаток на смартфонах з операційною системою Android 4.4 і вище, планшетах і навіть "розумному годиннику".

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Курс біткоін подорожчав до "критичної межі"

    Розплатитися буде дуже просто. Досить завантажити однойменний додаток і додати туди дані своєї платіжної карти VISA або Mastercard. Після цього на касах можна просто піднести гаджет до терміналу і тримати його там до завершення операції, при цьому навіть не потрібно розблокувати телефон і включати додаток.

    Щоправда, у карт є встановлені ліміти. Так, наприклад, якщо ви користується послугами Mastercard, то PIN-код буде необхідно ввести при платежі на суму більше 100 грн, у карт VISA цей ліміт збільшений до 500 грн.

    Для кого доступний Android Pay

    Наразі сервіс працює з такими українськими фінустановами, як Приватбанк та Ощадбанк. Незабаром до них приєднається і ПУМБ.
    "ПУМБ вже інтегрується і підтримає Android Pay в найближчій перспективі", – зазначають в прес-службі банку.

    Також про своє бажання працювати з сервісом від Google заявляли і деякі інші українські банки.

    З якими проблемами може зіткнутися Android Pay в Україні

    Незважаючи на плюси нововведення, в країні спостерігається брак POS-терміналів, що істотно гальмує розвиток таких сервісів, як Android Pay. Так, за даними Національного банку України, 2015 року на один мільйон жителів припадало лише 4,5 тис. таких терміналів, тоді як в США ці цифри сягають 43,6 тис. До слова, навіть не всі наявні термінали пристосовані до безконтактної оплати.

    Згідно ж з останніми даними НБУ, в Україні кількість безконтактних операцій зросла до 38,6%. Також наголошується, що українці використовують безготівковий розрахунок переважно у великих торгових мережах.

    У свою чергу, експерти вважають, що Android Pay може стати дуже популярним для українців, оскільки смартфонами користуються все більше громадян.

    "За даними за 2016 рік, середнє проникнення смартфонів серед українців 15-65 років – 33% (42% в містах, понад 60% серед молоді 15-30 років). Частка основних операційних систем: iOs – 13%, Android – 66% (можливо ситуація за 2017 рік змінилася і частка Android збільшилася за рахунок "природної" заміни старих трубок на інших ОС)", – заявив Олексій Авраменко, керівник і акціонер EasyPay.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми