IT технології та телекомунікації, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Звичайний чи Інтернет-магазин: українці зробили вибір

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: торгівля

    Українці люблять ходити в реальні магазини, але частіше вибирають собі покупки в інтернеті.

    7516_original-1358418581.jpg (28.05 Kb)

    Українці люблять планувати покупки перед сном і гуглити відгуки про товари, вже перебуваючи в магазині. Про це свідчать результати дослідження компанії IPSOS, яка опитала онлайн 1200 респондентів у травні і червні на замовлення пошукової системи Google.

    Вивчила дані соцопитування і дізналася, як поводяться українські покупці в мережі.

    Костюмчик по фігурі
    Що стосується покупки одягу і взуття, то народ майже в рівній мірі купує їх онлайн і в звичайних магазинах.

    "Шлях від рішення до покупки одягу або взуття зазвичай недовгий: майже половина покупок була здійснена протягом дня, 30% - протягом тижня", - говорять автори дослідження.

    Якщо говорити про інтернет-шоперів, то потрібні куртки і черевики вони найчастіше вибирають на сайтах виробників, в пошуковій системі і на сайтах порівняння цін. Ті ж, хто вважає за краще покупки в звичайних магазинах, найчастіше прислухаються до порад консультантів. На другому і третьому місці опинилися поради друзів і соцмережі відповідно.

    "Кожен третій українець (28%), що купує одяг і взуття, відноситься до категорії так званих ROPO-покупців (Research Online - Purchase Offline), тобто тих, хто шукає онлайн, а купує офлайн. Результати опитування показують, що 64% споживачів вважають основним бар'єром, що перешкоджає купівлі товару через інтернет, відсутність можливості примірки, для 40% респондентів зручніше зайти в найближчий магазин, а 38% хочуть отримати товар негайно і не готові витрачати час на очікування доставки", - кажуть автори дослідження.

    Цікавий факт: українці активно користуються смартфонами, але тільки для вивчення товару. Третина користувачів (33%) шукають таким чином інформацію про продукт і лише 11% в результаті купують одяг і взуття онлайн. Дослідження також показало, що 84% українців люблять вибирати покупки на смартфоні будинку, причому більше половини (51%) робить це в ліжку перед сном. Ще 33% вибирають майбутні покупки під час перегляду телевізора. Ще 28% роблять це на роботі, а 20% – в дорозі. Також мобільний активно використовують для повторного огляду: 38% порівнюють зі смартфона ціни на товар безпосередньо в традиційному магазині.

    Технічний шопінг
    Що стосується техніки, то її не можна назвати емоційною покупкою - 50% опитаних купують телевізори протягом тижня після прийняття рішення. Онлайн замовляють 56% опитаних.

    "Проте багато хто з тих, хто зробив покупку офлайн, використовували інтернет для пошуку інформації - 35% ROPO-покупців. Основним бар'єром, що перешкоджає покупці через інтернет, 49% опитаних назвали відсутність можливості особисто протестувати телевізор", - говорять автори дослідження.

    До покупки ноутбуків народ ставиться ще серйозніше - 38% вибирають пристрій більше місяця, 22% укладаються в 30 днів і лише 19% можуть собі дозволити зробити незаплановану покупку. ПК купують онлайн частіше, ніж телевізори - в 55% випадків. При цьому ROPO-покупців в цьому сегменті виявилося 36%. З них 53% шукали відгуки та інформацію про технічні характеристики в магазині за допомогою смартфона.

    Нагадаємо, що на минулому тижні ПриватБанк запустив прийом оплати за допомогою Apple Pay для понад 5 000 українських інтернет-магазинів і онлайн-сервісів.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми