IT технології та телекомунікації Автор: RomanK Друкувати

Як захистити особисті дані, якщо вкрали телефон

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: телефон

    З початку військового нападу росії на Україну правоохоронці повсякчас фіксують випадки мародерства, зокрема і викрадення окупантами гаджетів українців. Про це свідчать дані Кіберполіції України.

    9196_image_4.jpg (13.92 Kb)

    Експерти міжнародної IT-компанії GlobalLogic розповіли, як захистити особисту інформацію на своїх пристроях під час війни та що робити, якщо девайс втрачено.
    Превентивні засоби безпеки: біометрія обличчя, відбиток пальця, складні паролі, двофакторна автентифікація. На їх важливості наголосили також експерти Кіберполіції та Міністерства цифрової трансформації України.
    Телефони та ноутбуки — головне сховище особистої інформації та конфіденційних даних. Незахищена техніка може призвести до втрати не лише родинних фото, а й доступу до банківських карток та важливих документів.
    Як захистити дані на телефоні або ноутбуці
    Зберігайте дані в хмарних сховищах. Вони мають опцію додаткового шифрування, тож зловмисник не зможе скористатись інформацією. У разі втрати девайсу, користувач зможе увійти у сховище з іншого пристрою та видалити локальну копію всіх файлів.
    Не зберігайте все в одній хмарі. Поділіть інформацію між різними сховищами, як ICloud, Google Drive, Microsoft OneDrive тощо. Навіть у разі зламу однієї з хмар, зловмисник не отримає всі ваші дані.
    Вмикайте двофакторну аутентифікацію до соціальних мереж та інтернет-банкінгу, користуйтесь безпечними мессенджерами. У випадку втрати телефону викрадач не зможе увійти до акаунту без доступу до SIM-картки, навіть якщо вгадає пароль.

    Експерти радять регулярно змінювати паролі та використовувати унікальні комбінації для різних акаунтів, а також використовувати біометрію обличчя та відбиток пальця.
    Що робити, якщо пристрій все ж викрали
    В першу чергу українцям, що втратили свої гаджети, радять заблокувати SIM-картку, яка використовувалась у пристрої.
    Експерти радять вивчити можливості операційної системи свого пристрою — більшість сучасних систем дозволяють віддалено видалити файли або заблокувати доступ до телефону або ноутбуку.
    «Кожна операційна система має свій посібник із безпеки. Наприклад, android та iOS-пристрій можна відстежити за геолокацією, якщо ця опція була увімкнена — користувач побачить, де востаннє був пристрій, і зможе заблокувати до нього доступ. Для цього потрібно зайти в аккаунт із іншого девайсу, також деякі виробники пристроїв дозволяють віддалено видалити файли», — додає Орхан Гасімов.
    Якщо ваш пристрій викрали, обов’язково зверніться до Національної поліції України. Це можна зробити у найближчому відділенні поліції або зателефонувавши на спеціальну лінію 102.
    Ця інформація фіксується та допомагає правоохоронним органам у документуванні військових злочинів та притягненню до відповідальності російських загарбників.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми