IT технології та телекомунікації Автор: admin Друкувати

Засновник Roosh Сергій Токарєв розповів про перспективи та ризики використання штучного інтелекту

 • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: OpenAI, Сергій Токарєв

  «З появою технології OpenAI відбулася революція, яку можна порівняти зі створенням інтернету» – Сергій Токарєв про розвиток, ризики та контроль ШІ.

  real_de0c198d-bf16-4e-8a1b-5b177693044e.jpeg (23.78 Kb)

  «З появою технології OpenAI відбулася революція, яку можна порівняти зі створенням інтернету» – Сергій Токарєв про розвиток, ризики та контроль ШІ

  ІТ-підприємець Сергій Токарєв вже давно повірив у перспективи штучного інтелекту. Саме тому більшість проєктів компанії Roosh, яку він заснував, пов’язано з машинним навчанням та ШІ. Своїми враженнями щодо розвитку цього напрямку інвестор поділився з виданням SPEKA.

  Як вважає Сергій Токарєв, сингулярність вже настала. Але потрібно докласти зусиль, щоб робота ШІ не була автономною. 

  «Цього року з появою технології OpenAI відбулася революція, яку можна порівняти зі створенням інтернету або мобільного телефону. І це лише початок», — говорить бізнесмен. Після запуску GPT3 стало зрозуміло, що як раніше вже не буде. Але GPT4, який навчався на результатах роботи попередньої версії, наразі демонструє приголомшливі та лякливі результати. Особливого галасу у цьому питанні наробив відкритий лист від Кріса Ларсена, Стіва Возняка, Ілона Маска та Емада Мостака, у якому вони вимагають негайно призупинити навчання будь-якого ШІ, потужнішого за GPT4.

  Токарєв впевнений, що кожна наступна ітерація штучного інтелекту буде більше самонавчатися. Ця технологія продовжить розвиватися та створить необхідність у тестуванні, оскільки у найближчому майбутньому буде незрозуміло, з ким ведеться розмова: з реальною людиною чи із ШІ. 

  Які ризики створює штучний інтелект

  Зі слів Сергія Токарєва, контролювати ШІ зараз не вдасться. Очікувалося, що ця технологія замінить робочі професії, і людині у майбутньому не доведеться орати землю або виконувати іншу фізичну роботу. Але сталося інакше. Штучний інтелект малює картини, пише код і тексти — він робить практично усю креативну роботу. Інвестор наголошує, що сингулярність вже настала, бо людство ледве може відстежувати швидкість прогресу. 

  Розвиток ШІ призведе до того, що багато професій та бізнесів опиняться під загрозою зникнення. Вже зараз компанія Google «вивісила червоний прапор». Адже пошукова система стане непотрібною. На відміну від Google, ChatGPT даватиме відповіді, які не продиктовані рекламою. 

  «Їм зараз немає чим відповісти», — зауважив Сергій Токарєв. Він впевнений, що найближчим часом акції компанії почнуть падати. 

  Засновник Roosh наголошує, що згодом з’являтимуться інші версії подібної технології. Якщо сучасний GPT обмежений етичними моментами, то його нові ітерації, скоріше за все, будуть більш варіативними, навіть жорстокими. Проблема в тому, що це неможливо буде заборонити або обмежити. Тому потрібно замислитися над точкою контролю. 

  Сергій Токарєв вважає, що найбільші прориви стануться у галузі Biotech та аналізу великих даних. В першу чергу ШІ замінить більшість спеціалістів та аналітиків, оскільки вони не зможуть виконати того обсягу роботи, що може хороший штучний інтелект. Ще ця технологія буде широко використовуватися у сфері спілкування, комунікації та взаємодії. Інвестор наголошує, що найближчим часом люди навіть не помітять, як збільшиться спілкування з ботами. Творчі професії також зазнають змін. ChatGPT вже зараз розробляє дизайн, пише прості тексти та музику. Тому у цих сферах залишаться лише ті спеціалісти, які керуватимуть ШІ.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Amouage: История и искусство роскошной парфюмерии Amouage: История и искусство роскошной парфюмерии
Amouage – это роскошный парфюмерный бренд, основанный в Омане в 1983 году. Его создание было инициировано Ее Высочеством Султаной Кабусом бен Саидом, ...
Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми