IT технології та телекомунікації, Робота. Зарплата. Пенсії, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

В Україні помітно ускладнилася ситуація з роботою в ІТ

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: ІТ, робота

  Під скорочення потрапляють як досвідчені айтівці, так і ті, хто лише нещодавно почав працювати в індустрії.

  1051_11_main-v16994224.jpg (41.36 Kb)

  На другому році повномасштабної війни ситуація з роботою в українському ІТ помітно ускладнилася.

  Про це йдеться в результатах опитування веб-порталу про IT-галузь України DOU, яке проводилося у вересні-жовтні 2023 року. "За останні 12 місяців 25% айтівців звільнили чи не продовжили контракт (пів року тому таких було лише 16%). Ще 16% фахівців пішли з роботи чи проєкту за власною ініціативою, а 8% відправляли на бенч чи в неоплачувану відпустку. Загалом 47% айтівців пішли з роботи чи проєкту протягом останнього року", - йдеться в повідомленні.

  При цьому під скорочення потрапляють як досвідчені айтівці, так і ті, хто лише нещодавно почав працювати в індустрії. Найчастіше протягом останнього року звільняли розробників - 26%, QA (фахівець із забезпечення якості – УНІАН) - 30% і дизайнерів - 28%.

  Крім того, 42% айтівців, які зараз працюють, бояться втратити роботу. Серед фахівців з досвідом менш як три роки, таких 49%. ІТ-спеціалісти з досвідом більш як п’ять років, впевненіші у своєму робочому місці, проте і серед них 38% хвилюються через можливу втрату роботи.

  Зазначається, що айтівці з Києва та ті, хто нині перебуває за кордоном, трохи впевненіші у своїй роботі — близько 40% з них бояться втратити її. В той час як у Дніпрі та Харкові таких майже половина.

  Ринок ІТ в Україні
  Влітку 2023 року стали відомі зарплати українських айтішників. Тоді повідомлялося, що вперше з початку повномасштабного вторгнення Київ випередив Львів за медіанними зарплатами розробників.

  У жовтні біля 66% українських ІТ-спеціалістів стверджували, що їм важко знайти роботу. При цьому лише 19% айтівців вважали, що легко. Головними проблемами у пошуку роботи айтівці тоді називали: малу кількість вакансій та конкуренцію – 45%; компанії не відповідають або не дають фідбек – 41%; тривалий процес проходження співбесід, багато етапів інтерв’ю чи великі проміжки між ними – 37%.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Amouage: Історія та мистецтво розкішної парфумерії Amouage: Історія та мистецтво розкішної парфумерії
Amouage – це розкішний парфумерний бренд, заснований в Омані у 1983 році. Його створення було ініційовано Її Високістю Султаною Кабусом бен Саїдом, ме...
Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми