IT технології та телекомунікації, Фінанси. Гроші. Валюта, Нерухомість та земля, Транспорт та авто, Робота. Зарплата. Пенсії, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Хто має право вилучити декларації з сайту НАЗК

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: НАЗК, декларація

  Деякі українські посадовці тимчасово мають право на вилучення з відкритого доступу своїх декларацій з реєстру Національного агентства з питань протидії корупції (НАЗК). Через це деколи пов’язані з ними документи можуть зникати з сайту антикорупційного відомства.

  80_9_pb-v1701959017.jpg (30.34 Kb)

  Про це заявили у НАЗК на відповідні звинувачення деяких ЗМІ та користувачів соцмереж. У агенстві наголосили, що не засекречують декларації, розуміючи важливість декларацій як інструменту контролю статків посадовців.

  "Закон про відновлення декларування передбачив, що на період до припинення або скасування воєнного стану у відкритому доступі з безпекових причин не відображатимуться декларації певних категорій службовців. Адже держава в умовах повномасштабного вторгнення має гарантувати безпеку декларантів та членів їх сімей", – пояснили у НАЗК.

  За умови виконання низки умов, що стосуються декларанта чи його рідних, з відкритого реєстру можуть бути вилучені його декларації та повідомлення про суттєві зміни у майновому стані за всі періоди. Порядок вилучення таких документів був розроблений у жовтні 2023 року – згідно затвердженої процедури, питання про наявність підстав для вилучення декларації покладається виключно на ініціатора подання.

  Наприклад, ініціатором подання може бути керівник ЦОВВ чи голова місцевої ради. Щодо військовослужбовців ЗСУ таке питання можуть порушити виключно начальник Генштабу ЗСУ або його заступник.

  "НАЗК, отримавши подання, перевіряє його лише на відповідність затвердженій формі, а також на наявність повноважень підписанта на ініціювання питання про вилучення декларацій певної категорії декларантів … Після цього НАЗК як держатель Реєстру декларацій технічно вилучає документи з публічної частини Реєстру", – додали у відомстві.

  Тобто НАЗК з власної ініціативи не вилучає документи з Реєстру декларацій, а також агенство не зобов’язане перевіряти наявність підстав для внесення подання.

  Нагадаємо, що після початку повномасштабного вторгнення російських військ до України доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування було обмежено. Цілодобовий доступ до реєстру було відкрито 10 грудня.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Правила виготовлення та брендування промо продукції Правила виготовлення та брендування промо продукції
Промо-продукція відіграє ключову роль у будь-якій маркетинговій стратегії, будучи могутнім інструментом для залучення уваги до бренду та збільшення йо...
Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024 Команда Incrypted оголосила дату проведення Incrypted Conference 2024
Криптомедіа Incrypted організовує один із найзнаковіших і наймасовіших криптоівентів уже вчетверте. Цього року Incrypted Conference відбудеться в нові...
Військторг – якісне спорядження за доступними цінами Військторг – якісне спорядження за доступними цінами
Військторг –  інтернет-магазин військового спорядження та амуніції. Пропонує великий вибір товарів для потреб військовослужбовців, мисливців та усіх, ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми