IT технології та телекомунікації, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

ЄК продовжила безкоштовний роумінг з Україною ще на 12 місяців

 • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: безкоштовний роумінг

  Українці зможуть ще протягом року телефонувати до Європейського Союзу (ЄС) без додаткової плати за роумінг. Причому список європейських телекомунікаційних операторів трохи розширився.

  5147_motorola_frontier.jpg (25.35 Kb)

  Це стало можливим завдяки тому, що Єврокомісія продовжила роумінг з Україною ще на 12 місяців. Про це 10 липня повідомили у пресслужбі Єврокомісії.

  "Комісія вітає п’яте продовження ще на дванадцять місяців добровільної угоди між 22 європейськими та сімома українськими телекомунікаційними операторами, яка має на меті забезпечити біженцям з України можливість залишатися на зв’язку", – йдеться у офіційній заяві.

  Єврокомісія закликала всіх українським та європейських телекомунікаційних операторів приєднатися до дії угоди. Наразі до неї приєдналися 7 українських та 21 європейський оператор. Безплатно телефонувати до Євросоюзу українці можуть з номерів:

  lifecell;
  Kyivstar;
  Vodafone;
  Ukrtelecom;
  Vegа;
  3Mob;
  Data Group.

  Хто зможе користуватися безплатним роумінгом

  Таким чином, до липня 2025 року українці, що живуть у країнах Євросоюзу, зможуть спілкуватися з близькими без додаткових доплат за роумінг, пояснив віце-прем’єр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій Михайло Федоров. Крім того, абоненти європейських операторів зможуть послуговуватися своїми домашніми тарифами в Україні.

  "Дякуємо Європейській комісії, агенції BEREC, НКЕК та операторам за спільні зусилля, щоб українці в Європі завжди залишалися на зв’язку", – додав Федоров. Він нагадав, що наразі Україна працює над вступом до Євророумінгу.

  Приєднання України до роумінг-зони ЄС

  Вперше міжнародні дзвінки між ЄС та Україною стали безкоштовними після підписання спільної заяви українських та європейських операторів зв'язку у квітні 2022 року. За рік Комітет з асоціації ЄС-Україна підтримав пропозицію Єврокомісії щодо приєднання України до європейської роумінгової зони.

  Для цього українське законодавство почало змінювати під норми ЄС. Відповідний законопроект було ухвалено Верховною Радою і 19 червня підписано президентом Володимиром Зеленським. Але щоб для повноцінної інтеграції України до зони роумінгу ЄС, необхідно ухвалити супутні закони.

  За підсумками Єврокомісія оцінить, наскільки українське законодавство відповідає нормам ЄС. Якщо оцінка виявиться позитивною і її схвалять 27 держав-членів Євросоюзу та Комітет з асоціації ЄС-Україна, Україна стане частиною європейської зони роумінгу.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Шатило і Партнери: Ефективне ведення бухгалтерії для вашого бізнесу Шатило і Партнери: Ефективне ведення бухгалтерії для вашого бізнесу
У сучасному бізнес-середовищі ефективне ведення бухгалтерії є ключовим фактором успішного функціонування будь-якої компанії. "Шатило і Партнери" - це ...
З пилу з жару: Trustee Plus відкрив клієнтам доступ до розрахунків стейблкоінами USDC у блокчейні Solana З пилу з жару: Trustee Plus відкрив клієнтам доступ до розрахунків стейблкоінами USDC у блокчейні Solana
Приємною новиною поділилися з українцями розробники криптогаманця Trsutee Plus на заході Solana KUMEKATHON! Meetup, оголосивши про підтримку розрахунк...
Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт Мотоблок та його можливості: огляд навісного обладнання для сільськогосподарських робіт
Мотоблоки – це універсальні помічники на фермі, в саду або на дачі. Вони можуть виконувати різноманітні завдання, від оранки землі до збору врожаю, і ...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми