Транспорт та авто Автор: RomanK Друкувати

Автоексперти назвали "невбивані" двигуни

  • Джерело: kolesa.ru.  → Ключові теги: авто

    10 найбільш надійних моторів автомобілів.

    6420_ford_mustang_ti-vct_engine.jpg (65.64 Kb)

    Дизелі

    Дизельні силові установки традиційно вважаються найбільш надійними. Багато в чому завдяки тому, що ще десять років тому важко було уявити собі машину зі спортивним характером і дизельним агрегатом, так і зараз дизелі беруть ті, кому потрібно багато їздити, а значить, мотор працює в найкращих умовах. До того ж старі покоління двигунів мають порівняно просту конструкцію з хорошим запасом міцності.

    Mercedes-Benz OM602
    Сімейство дизелів OM602, пятицилиндровых, з двома клапанами на циліндр і механічних ПНВТ Bosch заслужено тримає пальму першості за пробігів, стійкості до життєвих труднощів і числа, що залишилися на ходу машин з ними. Випускалися ці дизелі з 1985 по 2002 рік - без малого двадцять років.
    Не найпотужніші, від 90 до 130 л. с., вони славилися саме надійністю і економічністю. У цього сімейства були цілком гідні предки, покоління OM617, і цілком гідні спадкоємці - OM612 і OM647.
    Зустріти такі мотори можна на Mercedes в кузові W124,W201(MB190), на позашляховиках G-class, на фругонах T1 і Sprinter і навіть на більш пізніх W210. Пробіги багатьох екземплярів перевищують півмільйона кілометрів, а рекордні - і зовсім за два. І якщо вчасно подбати про виходять з ладу паливної апаратури та навісному обладнанні, то конструкція не підведе.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТОП-10 кращих дешевих автомобілів

    BMW M57
    Баварські мотори нітрохи не менш заслужені, ніж штутгартські. Ці рядні шестициліндрові дизелі, окрім вражаючої надійності, відрізнялися ще й дуже жвавим вдачею, немало посприявши зміни іміджу дизельного мотора. Сприймати BMW 330D в кузові E46 як повільну машину для пенсіонерів або таксистів вже не можна, це драйверс-кар, але з потужним і тяговитим дизелем.
    Потужність цих двигунів в різних варіантах варіювалася від 201 л. с. до 286 л. с., а випускалися вони з 1998 до 2008 року і стояли на більшості баварських моделей десятиліття. Всі вони, від третьої до сьомої серії, мали варіанти з М57. Зустрічаються вони і на Range Rover - мотор легендарного "Мумусика" був саме з цієї серії.
    До речі, у нашого героя був не менш легендарний предок, нехай і не такий поширений. Сімейство моторів M51 випускалася з 1991 по 2000 рік. Дрібних проблем у двигунів вистачало, але механіки одностайні: серйозні поломки трапляються рідко і він добре "бігає" принаймні до пробігів в 350-500 тисяч.

    Рядні бензинові "четвірки"

    Бензинові мотори в Росії поки люблять більше, ніж дизельні. Все ж бензин не замерзає взимку, так і вони влаштовані простіше. І якщо дизелі в списку фіналістів опинилися лише порівняно великі, то серед бензинових "легенд" будуть і мотори поменше, звичайні рядні "четвірки".

    Toyota 3S-FE
    Честь відкрити список випадає мотору Toyta 3S-FE - представнику заслуженою серії S, який вважається в ній одним із самих надійних і невибагливих агрегатів. Дволітровий обсяг, чотири циліндра і шістнадцять клапанів - типові показники для масових моторів 90-х. Привід розподільного вала ременем, простий розподілене впорскування. Проводився двигун з 1986 по 2000 рік.
    Потужність становила від 128 до 140 л. с. Більш потужні версії цього мотора, 3S-GE і турбонаддувних 3S-GTE, успадкували вдалу конструкцію і непоганий ресурс. Двигун 3S-FE встановлювався на цілий ряд тойотовских моделей: Toyota Camry (1987-1991),Toyota Celica T200, Toyota Carina (1987-1998), Toyota Corona T170 / T190, Toyota Avensis (1997-2000), Toyota RAV4 (1994-2000), Toyota Picnic (1996-2002), Toyota MR2, а турбонаддувних 3S-GTE ще й на Toyota Caldina, Toyota Altezza.
    Механіки відзначають дивовижну здатність цього двигуна переносити високі навантаження і поганий сервіс, зручність його ремонту і загальну продуманість конструкції. При хорошому обслуговуванні такі мотори розмінюють пробіг до 500 тисяч кілометрів без капремонту і з гарним запасом на майбутнє. І вміють не докучати власникам дрібними проблемами.

    Mitsubishi 4G63
    Ще одне билинне японське сімейство дволітрових бензинових моторів. Перші його варіанти з'явилися в 1982 році, а ліцензійні копії та моделі-спадкоємці випускаються до цих пір. Спочатку двигун випускався з одним розподільним валом (SOHC) і трьома клапанами на циліндр, але у 1987 році з'явилася і DOHC версія з двома розподільними валами. Самі останні різновиди агрегату встановлювалися на Mitsubishi Lancer Evolution IX 2006 року. Мотори сімейства знайшли місце під капотом не тільки машин Mitsubishi, але і Huyndai, Kia, а також китайського бренду Brilliance.
    За роки виробництва двигун неодноразово модернізувався, самі останні версії мають систему регулювання фаз ГРМ і більш складні системи живлення і наддуву. Все це не кращим чином позначається на надійності, але ось ремонтопридатність і зручність компонування залишилися. "Мільйонниками" вважаються тільки безнаддувные версії мотора, хоча турбовані теж можуть мати дуже великий, за мірками конкурентів, ресурс.

    Honda D-series
    Ще одне японське сімейство моторів, яке включає в себе більше десятка різновидів об'ємом від 1.2 до 1.7 л, по праву заслужили статус практично "неубиваемых". Випускалися вони з 1984 по 2005 рік. Найнадійнішими вважаються варіанти D15 і D16, але об'єднує їх всіх одне - воля до життя і високим показаннями тахометра.
    Потужність доходить до 131 к. с., а робочі обороти - до 7 тисяч. Ставилися такі мотори на Honda Civic, HR-V, Stream, Accord і Acura Integra. При бойовому характері і малому робочому обсязі ресурс до капітального ремонту в 350-500 тисяч можна вважати видатним, а продуманість конструкції дає шанси на друге життя і ще 350 тисяч пробігу.

    Opel 20ne
    Список відмінних і простих "четвірок" закриває представник європейської школи двигунобудування - x20se з сімейства моторів Opel 20ne. Цей член сімейства моторів GM Family II прославився тим, що часто переживав машини, на які був встановлений.
    Проста конструкція - 8 клапанів, ремінний привід розподільного валу - і проста система розподіленого уприскування є секретами довголіття. Як і найвдаліші зразки японської школи, він має обсяг два літри і те ж співвідношення діаметра циліндра та ходу поршня, що на 3S-FE - 86 х 86мм.
    Потужність різних варіантів становить від 114 до 130 л. с. Випускалися мотори з 1987 по 1999 рік і встановлювалися на такі моделі, як Kadett, Astra, Vectra, Omega, Frontera, Calibra, а також на австралійські Holden і американські Buick і Oldsmobile. У Бразилії навіть випускали турбонаддувную версію двигуна - Lt3 потужністю у 165 л. с.
    Шестнадцатіклапанний варіант, знаменитий C20XE, до минулого року використовувався на машинах Lada і Chevrolet в гоночному чемпіонаті WTCC (про успіхи заводської команди Автовазу ми нещодавно писали), а його турбонаддувная версія, C20LET, встигла відзначитися в ралі і вважається однією з найбільш простих і вдалих.
    Прості версії двигуна можуть розміняти не тільки півмільйона пробігу без капремонту, але при дбайливому ставленні спробують піти на мільйон. Шестнадцатиклапанные різновиди, X20XEV і C20XE, подібним "здоров'ям" не володіють, але теж можуть довго радувати власника, так і конструкція у них так само проста і логічна.

    V-подібні "вісімки"
    Мотори V8 для легкових машин зазвичай сверхдлинным ресурсом не відрізняються - полегшена конструкція і складності компонування такого великого мотора не додають надійності агрегату в цілому. До американським V8 це не цілком відноситься, але про них - окрема розмова.
    Дійсно надійні V-подібні двигуни, не досаждающие власникам великими і дрібними поломками, здатні легко переступити поріг у півмільйона кілометрів, можна перерахувати по пальцях.

    BMW M60
    І знову в списку надійних моторів - баварська продукція. Перший за багато років легковий V8 компанія зробила на славу: дворядна ланцюг, никасиловое покриття циліндрів і хороший запас міцності. Порівняно невелика ступінь форсування і хороша опрацювання конструкції дозволили створити по-справжньому ресурсний мотор.
    Використання нікель-кремнієвого покриття (Nikasil) робить циліндри такого мотора практично неизнашиваемыми. До півмільйона кілометрів пробігу найчастіше в двигуні не потрібно змінювати навіть поршневі кільця. Але настільки міцне никасиловое покриття боїться сірки у паливі, і після численних випадків псування двигунів в США від його використання відмовилися на користь технології "Алюсил" (Alusil), з більш "ніжним" покриттям. Незважаючи на настільки ж високу твердість, вона фарбує з часом під дією ударних навантажень та інших факторів. Ці двигуни встановлювалися на моделі BMW 5-й і 7-ї серій у 1992-1998 роках.
    Простота конструкції, висока потужність, хороший запас міцності дозволяє їм пройти більше півмільйона кілометрів. Якщо звичайно, ви не заправляєтесь високосірковим канадським бензином... Більш пізні мотори, M62, стали набагато складніше і, як наслідок, значно менш надійними. Вони можуть скласти конкуренцію ресурсу до капітального ремонту, але не за кількістю поломок. У ранніх варіантах М62 теж використовувалося никасиловое покриття, пізніше замінене на алюсил.

    Бензинові рядні "шістки"
    Дивно, але факт: рядних шестициліндрових моторів серед мільйонників дуже багато. Відносно проста конструкція, збалансованість (а отже, відсутність вібрацій) і потужність приносять свої плоди у вигляді надійності і ресурсу.

    Toyota 1JZ-GE і 2JZ-GE
    Ці двигуни об'ємом 2.5 і 3 літри заслужили право називатися легендарними. Відмінний ресурс при дуже жвавому характер - така формула успіху. Випускалися вони з 1990 по 2007 рік в різних варіантах. Були і турбонаддувні їх варіанти - 1JZ-GTE і 2JZ-GTE.
    У Росії вони більш відомі на Далекому Сході в силу поширеності праворульних "японок". Серед інших 1JZ і 2JZ ставилися на Toyota Mark II, Soarer, Supra, Crown, Chaser, а також американські Lexus Is 300, GS300, які у нас поширені незрівнянно менше. До речі, про праворульних легендах 90-х ми писали в нашому докладному огляді.
    Атмосферні варіанти даних моторів здатні проїхати і мільйон кілометрів до серйозного ремонту, чому сприяють проста і дуже опрацьована конструкція і хороша якість виконання.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО) Порядок проведения экспертизы промышленной безопасности технических устройств на объектах повышенной опасности (ОПО)
Экспертиза промышленной безопасности (ЭПБ) — это процедура, необходимая для подтверждения безопасности технических устройств, используемых на об...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми