Транспорт та авто Автор: RomanK Друкувати

Українців очікує хвиля ДТП у 2015 році

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: ДТП, авто

    В Україні збільшуються кількості ДТП.

    2415_14024586_dtp.jpg (54.17 Kb)

    Минулого тижня в сфері управління дорожнім рухом сталося дві значущі події. Першу помітили всі: 20 cічня стартував прийом заяв від охочих служити в новій ППС столиці. Дефіциту тих, хто хоче стати першими українськими поліцейськими, немає: тільки за першу добу прийнято 6000 заяв.

    Друга подія – робоча зустріч голови підкомітету ВР з питань безпеки дорожнього руху Ігоря Діденка з учасниками координаційної ради Загальнонаціонального форуму безпеки дорожнього руху – привернуло значно менше уваги громадськості. А дарма.

    ЦИФРИ БРЕШУТЬ. Минулорічна статистика стану та причин аварійності на українських дорогах, на перший погляд, говорить про значні успіхи, досягнуті країною у справі зниження смертності і травматизму на дорозі. Згідно з довідкою Центру безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем при МВС України (ЦБДР та АС), за 2014 на дорогах нашої країни відбулося 26084 ДТП з потерпілими, в яких загинули 4443 і поранено 32270 осіб. І ці показники на 15%, 8,1% і 14% менше, ніж у 2013 році. Але диявол криється в деталях: у статистику не потрапили аварії, що відбулися в включеному Росією Криму, а також аварії, що трапилися на непідконтрольних українській владі частинах Донецької та Луганської областей. Реально ж по всій Україні загальна кількість аварій, травматизму і смертності на дорозі не зменшилася: контроль за дотриманням ПДР і якістю дорожньої інфраструктури в минулому році були далекі від ідеалу. Тепер влада намагається з цим боротися.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фотошпигуни відзняли новий Porsche Panamera (фото)

    СТВОРЕННЯ НОВОЇ ППС. Головна мета реформи – ліквідація корупції в МВС. Насамперед – на низовому рівні. При цьому завдання реального забезпечення безпеки дорожнього руху немов би відходить на другий план. Експерти зазначають: за створення нової поліції напевно доведеться дорого заплатити, адже країну чекає зростання кількості ДТП щонайменше протягом першої половини 2015 року. Судіть самі: набрані сьогодні майбутні поліцейські три місяці будуть вчитися і вийдуть на вулиці і дороги лише в травні. До цього за безпекою стежитимуть нинішні інспектора, які розуміють, що їхня кар'єра в цій структурі до літа буде завершена. Як в цих умовах переконати їх працювати добре – незрозуміло. Як і те, наскільки ефективними в справі боротьби за безпеку руху виявляться новачки, озброєні знаннями, але позбавлені досвіду та обтяжені завданнями з охорони громадського порядку і боротьбі з криміналом в побуті.

    ЩО РОБИТИ. Але зробити дороги безпечними можна. Для цього потрібно прислухатися до того, що говорили на робочій зустрічі депутатів і активістів. Йшлося, наприклад, про підготовку нового Закону "Про дорожній рух", проект якого за своїм обсягом вже досяг масштабів кодексу. Крім іншого, закон передбачає радикальну реформу системи управління безпекою на дорогах і створення органу, відповідального за розробку і проведення держполітики у цій галузі. Підготовлений Департаментом ДАІ проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за порушення правил дорожнього руху, зафіксованих в автоматичному режимі" покликаний посилити контроль за дотриманням водіями швидкісних лімітів. А ще – виключити особистий контакт співробітників ДАІ і правопорушників, наслідком чого має стати зниження корупції. Закон поки потребує суттєвого доопрацювання, щоб зробити покарання за перевищення швидкості справедливим і невідворотним. Крім того, начальник департаменту безпеки Міністерства інфраструктури Микола Горбаха зазначив: більшість резонансних ДТП в Україні сталося через перевищення дозволеної, а безпечної швидкості. Тобто такою, що формально на цій ділянці дорозі була дозволена, але в конкретній дорожній ситуації не була безпечною. Так що без свідомості водіїв зменшити кількість ДТП не вийде ніяк.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Почему идут межменструальные кровотечения? Почему идут межменструальные кровотечения?
Межменструальные кровотечения - любые кровянистые выделения из влагалища, возникающие не во время менструации. Они могут быть скудными, мажущими или о...
Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей Загадки на кожному поверсі: Розвиваємо логіку та уяву дітей
У світі дитячої літератури є багато книг, які сприяють розвитку дитини, але лише деякі з них поєднують навчання з розвагами так майстерно, як це робит...
Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради Як вибрати ідеальний фалоімітатор: практичні поради
Сучасний ринок інтимних товарів пропонує величезний вибір девайсів, які допомагають зробити сексуальне життя яскравішим і задовольнити найсміливіші фа...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми