Багато працівників СТО часто обманюють недосвідчених клієнтів. Як не попастися на "розвод"?
Майстру наповнити свою кишеню цілком не складно, якщо перед тобою ще водій без стажу і особливих технічних знань. Найчастіше майстри можуть завищувати суму ремонту. Нерідко бувають випадки, коли під час обслуговування нав'язують непотрібні послуги або запасні частини. Але, оскільки обслуговування у офіційного дилера все ж має значну прив'язку для клієнта, з деякими шорсткостями доводиться миритися.
До вашої уваги 3 основних способи "розлучення" клієнтів на СТО. Такі методи властиві не тільки ремонтникам в "гаражах". Від цього важко застрахуватися навіть при обслуговуванні в сервісних центрах.
Перший і найбільш популярний метод усіх часів і народів - заміна масла. Клієнт не завжди має можливість доступу на СТО, з-за чого немає чіткої впевненості, як відбувалася заміна. Тому, дуже легко можна зробити бутафорську заміну масла. Замість зливу і заміни відпрацьованого масла в двигун просто додають трохи нового і змінюють масляної фільтр. Клієнт навряд чи стане перевіряти щупом рівень прозорості масла в двигуні. Тим більше, якщо це дівчина чи водій з невеликим стажем. А моторне масло ще й представницького класу коштує зараз недешево, таким чином можна заробити надбавку до зарплати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які автомобілі викрадають у Києві найчастіше - рейтинг
Другий найпоширеніший спосіб обману - заміна свічок запалювання. Найчастіше новачкові пропонують замінити свічки навіть при найменшій нестабільності роботи двигуна. Але, насправді, вистачає всього лише невеликий регулювання зазору, після чого, двигун спокійно працює ще близько 15 тисяч кілометрів. Природно, на сервісному обслуговуванні про це вам не скажуть. Не вигідно.
Третій дуже простий і підступний спосіб - ремонт коробки передач. В даному випадку обман простий для новачка або водія з невеликим досвідом. При заміні масла в коробці, в піддон кидається жменю металевої тирси. І ось, руйнування коробки передач, потрібен ремонт за чималі гроші. Вигода очевидна. А ось водієві псевдопроблема вдарить по гаманцю. Ось вам і ремонт потрібно робити, і деталі потрібно купити. Але, шкода, що працювати доведеться даремно, так, як і викинути значну суму грошей.
Для того, щоб убезпечити себе від шахраїв, потрібно підготуватися. В першу чергу, найкраще вивчити проблему або питання, по якому ви хочете звернутися на сервіс, самому. Для цього існують форуми, поцікавтеся думкою знайомих водіїв, механіків. Тут же, можна запитати рекомендацію про сервісних центрах - якщо десь когось обманювали, вам скажуть, а ви приймайте рішення, адже диму без вогню не буває.
На сервісному центрі вказуйте показання спідометра при акті прийому-передачі автомобіля. Принаймні, це дасть вам чітку впевненість, що автомобіль крім вас ніхто не експлуатував. А якщо залишили на пару днів, не полінуйтеся приїжджати на сервіс і стежити за тим, як йдуть справи. Щоб мати впевненість у тому, що робота йде в правильному напрямку.
І головне: якщо ви намагалися самостійно ремонтувати автомобіль - не кажіть про це автомеханіку. Це може зіграти проти вас, заплатите більше.
Ну і звичайно ж це документи. Завжди потрібно вимагати підтвердження факту ремонту або обслуговування вашого авто. Якщо на сервісі ви нічого довести не зможете, буде можливість оскаржити в суді.