Народний депутат від партії "Народний фронт" Тетяна Чорновіл днями заявила, що скасовувати податок на електромобілі в Україні немає сенсу з однієї простої причини: в Україні немає електромобілів.
Про це вона повідомила ЗМІ в кулуарах ВР.
"У нас немає автомобілів на електродвигунах в Україні", - сказала нардеп Тетяна Чорновіл.
На уточнююче питання, чи вважає Тетяна, що в Україні зовсім немає електромобілів, або їх просто країна не виробляє, Тетяна Чорновіл, відповіла:
"Так, я вважаю, що в Україні зовсім немає електромобілів. Тому що, щоб електромобілі могли існувати, необхідна мережа заправок, де електромобілі могли б заправлятися. Я не знаю про таку мережу. Я взагалі не знаю про існування електромобілів. Мова може йти про один, два, три автомобіля. І ми будемо зараз обговорювати один, два або три автомобіля? Це дуже сильно впливає на життя країни?"
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У електромобілів з'явився новий ворог
Також Тетяна Чорновіл зазначила, що вона не знає, чи платять власники електромобілів податок.
"Я не знаю про такий нюанс. Але навіть якщо він і є, то він неістотний, тому як електротранспорт у нас взагалі не розвинутий. Щоб він розвивався, для цього потрібен не тільки електромобіль. Потрібна мережу електрозаправок".
Журналіст запитала народного депутата, вважає вона, що інфраструктура існувала б, якби вони (депутати - ред.) ввізне мито скасували.
"Ні, я так не вважаю. Я, наприклад, дуже хотіла б мати електромобіль. Але щоб я могла мати електромобіль, в цій країні має відбутися багато змін, повинен з'явитися сервіс для цих автомобілів. Зокрема, цей автомобіль потрібно заряджати від електромережі. Я, наприклад, живу під Києвом, в 15 км від Києва, під аеропортом Бориспіль. У мене електромережу така, що ввечері не працює мікрохвильова піч, вона просто не тягне. Тобто, я не зможу мати електромобіль, тому що я просто не зможу заряджати його будинку. Тому що наша електромережу дуже зношена. Настільки, що від електроенергії часто вимикаються старі села. не витримують трансформатори, не витримують мережі. Це проблема людини, яка живе в 15 км від Києва. А що буде у тих, хто живе далі?"
На думку Тетяни Чорновіл, для того, щоб електротранспорт в країні одержав розвиток, необхідно виконати кілька умов.
"Перше - треба привести в порядок наші електромережі. Друге - потрібно зацікавити бізнес, який би побудував мережу електрозаправок, міг би виробляти заміну акумуляторів і т. п. Це дуже великий обсяг робіт. Це не вирішиться скасуванням якийсь мита на ввезення одного або двох електромобілів. У нас їх не купуватимуть, бо у нас немає можливості їх обслуговувати", - сказала вона.
За прогнозами експертів, скасування ввізного мита зменшило б вартість на електрокари на 40% з 35 тис доларів до 20 ( в середньому ).