У прикордонному Закарпатті, на Львівщині та Волині купівля автомобілів у Європі стала актуальною з часів кінця СРСР.
У той час тримався штучний курс рубля СРСР і закарпатці масово купували старі "волги" та москвичі" у тій таки Словаччині за тисячу-дві рублів.
Фактично купувалися автомобілі, які вже повинні були йти на утилізацію.
Згодом настали інші часи. Заміна валюти, зміна законів, купа заборон, мит, спецмит та акцизів.
Після тривалого перехідного періоду влада України намагалася розвивати власний автомобільний ринок і лобісти проводили в законодавство ряд обмежень, через які купівля автівок за кордоном фактично ставала занадто дорогим задоволенням, а власне виробництво так і не дало бажаних результатів.
Однак для прикордонних областей існувала можливість купівлі автомобілів у Європі і ввезення їх в Україну без розмитнення. Щоправда, такі автомобілі не могли перебувати на території України більше десяти днів. Зараз, авто на європейських номер повно у прикордонних з ЄС районах. Їх безліч і різного класу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українцям варто готуватися до платних доріг
Була створена ГО "Західноукраїнська асоціація власників транзитних авто" (ЗАВТРА), активісти якої почали лобіювати зміну в законодавстві, щоб збільшити термін перебування автомобілів із закордонними номерами на території України до 30 днів.
Такі законопроекти розроблялися і були навіть зареєстровані у Верховній Раді минулого скликання, однак через відомі події з розпуском парламенту так і не були прийняті.
Законопроекти щодо полегшення умов для "пересічників" поки не проходять, а деякі депутати називають навіть 30-ти денний термін замалим та вважають, що необхідно його збільшити до 90 днів. Поки прикордонні регіони лише чекають збільшення цього терміну і мусять раз у 10 днів їздити до сусідів у ЄС, аби не порушуючи закону їздити на недорогій іномарці, яка в Україні коштує відчутно дорожче.