Невибагливий седан Renault Logan – це, очевидно, другий за популярністю в Україні автомобіль після Daewoo Lanos.
“Перший” Logan подобався автовласникам завдяки надійній енергоємній підвісці, безпроблемному моторові і такому улюбленому українцями багажнику, куди можна запихнути і декілька мішків картоплі, і навіть невелику пральну машинку, куплену в супермаркеті.
Зовні новий Logan – звичайнісінький седан. Злегка пузатий і, на перший погляд, здається трохи дорожчим, ніж він є насправді. В цілому, все у дусі сучасної лінійки Renault: трохи “косоокі” фари, хромована смуга над решіткою радіатора, великий значок виробника, з легкою претензією на агресивність бампер і ув’язнені в хром протитуманні фари. Ззаду звичний “логанівский” багажник з достатньою різким переходом в місце “вигину” і не дуже зручною системою відкривання (схопитися ніде, тому доведеться бруднити руки).
Усередині теж особливих сюрпризів немає. Пластик недорогий, але виглядає куди краще, ніж в першій версії. Крім того, радує, що на нім не дуже сильно видно подряпини. Згори на консолі – “очечниця”, по периметру торпедо – 6 повітропроводів, між двома центральними з яких винесені кнопка “аварійки” і закриття центрального замку (що заважало виробникові зробити її на водійських дверях – загадка!).
Трохи нижче – автомагнітола з мінімумом “наворотів” і простотою управління (можна замовити мультимедіа з великим кольоровим екраном), ручки регулювання кліматичної системи, і плашка для ще 4-х кнопок (у нашій комплектації на їхньому місці були заглушки).
Ну що ж, добираємося до головного достоїнства Logan’a – багажника. Він, поза сумнівом, великий по літражу (понад 500 літрів), але якось не дуже продуманий по завантаженню, особливо коли треба перевезти щось габаритне. До того ж, масивні петлі в зв’язці з пружинами, які допомагають відкриттю кришки, крадуть місце. Наприклад, зрозуміти, чому багажник не закривається, вдалося тільки з третього разу. Петлі просто упиралися в сумку і не давали закрити кришку. Так що, “чесних” у багажному відділенні літрів 400-430, не більше.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Google почав тестувати авто без педалей та керма
Найбюджетніший бензиновий мотор Logan об’ємом в 1,2 літра і потужністю в 73 к.с., звичайно ж, не призначений для очманілої їзди. Більше того, при таких параметрах навіть з декількома пасажирами на борту автомобіль рушає досить в’яло, крекче. Відчувається, що бракує силоньок. На трасі зі швидкістю більше 110-120 км/год їхати некомфортно – він шумить і більшого запасу тяги не відчувається. Тому і обгін може стати проблемою.
Зате радує витрату – в змішаному циклі він коливається від 5,5-6,5 літрів бензину на 100 км. Дуже навіть непогано для бензинового агрегату. При цьому моторчик як завжди невибагливий, і переварює як 95-й, так і 92-й бензин.
Ще один “жирний” плюс – це вже підвіска. На ямах і ковбанях нічого не гуркотить, не торохтить, в “п’яту точку” не лупцює. Загалом, Logan з дорожніми недоліками справляється на ура. Та і в цілому, якщо порівняти з однокласниками і конкурентами, автомобіль вийшов досить збалансованим.