В Україні – найдорожчі автомобілі в Європі. Наприклад, щоб придбати бюджетний Renault Logan в мінімальній комплектації, українець, по прайсу "Рено Україна", повинен мати, як мінімум, 261 500 грн. А це близько 10 000 євро.
У Чехії той же Логан можна купити за 6 272 євро. Сама ж висока ціна в ЄС – в Латвії – 8 089 євро. Але і це приблизно на дві тисячі євро дешевше, ніж в Україні.
Чому ж імпортні автомобілі в нашій країні такі дорогі? Справа зовсім не в жадібності українських імпортерів і дилерів. Їх маржа стандартна, і нічим не відрізняється від накруток колег у Європі. Скільки коштує Renault Logan у наших сусідів у Європі*
*Ціни вказані на Renault Logan в мінімальній комплектації з бензиновим двигуном 1,2 літра без доплати за колір металік.
Дані офіційних дистриб'юторів Renault. Українці платять більше своїх зарубіжних колег з-за маси різних імпортних зборів, аналогів яких немає в Європі.
1. Спеціальне мито на імпортні автомобілі Коли ввели: у 2013 році; На які автомобілі поширюється: з бензиновим двигуном об'ємом від 1 до 2,2 літрів; Розмір мита: для авто з двигуном від 1 до 1,5 літра – 2,15%, від 1,5 до 2,2 літрів – 4,32%. Спецмито вводилося для захисту вітчизняного виробника – Запорізького автозаводу, заводу Єврокар, що збирає Skoda в Закарпатті, і Богдана, який в Україні збирає автомобілі Hyundai. Днями Всесвітня торгова організація визнала, що спеціальний податок на автомобілі в Україні суперечить нормам міжнародний торгівлі. Представники СОТ рекомендували нашій країні, відмовитися від спецмита. І Кабміну доведеться прислухатися до порад організації, так як Україна – повноцінний член СОТ, і повинна дотримуватися її норм торгівлі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Skoda Superb "прийшла" в Україну
2. Тимчасова імпортне мито Коли ввели: у 2015 році; На які автомобілі поширюється: на всі імпортні авто; Розмір мита: 5%. Ініціатором мита став Кабмін. Введення аргументували тим, що уряду треба якось наповнювати бюджет. Автомобілісти намагалися відрадити команду Арсенія Яценюка від введення додаткового побору. Але прем'єр все ж зважився на цей крок. Втім, додаткове мито на імпорт, швидше за все, теж скасують. Зараз відповідність нормам міжнародної торгівлі перевіряє все та ж Всесвітня торгова організація. Учасники ринку впевнені, що спецмито і тимчасовий податок на імпорт будуть скасовані якщо не в цьому, то на початку наступного року. "За нашими прогнозами, під тиском СОТ спецмито та імпортний збір будуть скасовані у вересні 2015 року. В гіршому випадку – з січня 2016-го", — переконаний Артем Ткаченко, голова правління однієї з найбільших автомобільних компаній України "Віді Автосіті".
3. Ввізне мито Коли ввели: діє багато років; На які автомобілі поширюється: на всі; Розмір мита: 10%. На відміну від двох попередніх податків, ввізне мито Україна не може скасувати в односторонньому порядку. Цей збір прописаний в асоціації нашої країни з Європою. Природно, що переписувати цей документ навряд чи хтось наважиться. Тим більше, що його вже ратифікували парламенти деяких країн Європейського Союзу. Втім, з часом цей податок фактично зійде нанівець. У документі про асоціацію України з ЄС написано, що з 2015-го, щороку від імпортного мита буде відніматися 1%. І до 2025 її повністю скасують.