Міністерство фінансів України сформує перелік із 10-15 марок автомобілів класу "люкс", власники яких будуть платити податок у розмірі 25 тис. грн у рік, а власники інших марок "молодше" 5 років будуть платити 800 грн.
Про це заявила заступник міністра фінансів Олена Макеєва.
Олена Макеєва нагадала, що власники автомобілів з об’ємом двигуна понад 3 літри повинні сплатити до держбюджету податок у сумі 25 тис. грн, і після введення цього податку в Мінфін надійшло багато скарг громадян, які купили автомобіль три роки тому у кредит і не мають коштів на сплату податку, у той час як власники більш дорогих автомобілів не повинні платити податок при обсязі двигуна менше 3 літрів. "Ми хочемо запропонувати нову модель, щоб податком 25 тисяч обкладалися лише автомобілі класу "люкс". Це Maserati, Lamborghini, Bentley і так далі. Це має бути чіткий перелік автомобілів, які належать до класу "люкс". Це буде 10-15 марок автомобілів, власники яких будуть сплачувати податок", – сказала Макєєва.
Заступник міністра пояснила, що подібний перелік автомобілів застосовується в європейський країнах, і в даний час Мінфін вивчає, які автомобілі повинні до нього потрапити. "Ми пропонуємо не в Податковому кодексі прописувати, які автомобілі відносяться до класу "люкс", а в окремій постанові до Податкового кодексу. Інші власники автомобілів також повинні сплачувати цей податок, але ми розуміємо, що він має становити в рік менше тисячі гривень. Приміром, 800 гривень для всіх власників автомобілів до 5 років", –додала вона. Макеєва запевнила, що після дискусії власники автомобілів погодилися платити 800 гривень, якщо будуть бачити, що дороги дійсно ремонтуються. "Для них сплатити 800 гривень протягом року – це невеликі гроші. А для бюджету це великі гроші, які можна витратити на будівництво доріг та інфраструктури", – підкреслила вона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Mazda готує новий "роздутий" кросовер
Нагадаємо, Україна з 30 вересня 2015 року скасовує спеціальні мита на імпорт автомобілів, введені в 2013 році. "За результатами розгляду зазначених матеріалів та керуючись положеннями домовленості про правила та процедури врегулювання суперечок СОТ, комісія встановила, що націнтереси України потребують скасування спецзаходів щодо імпорту в Україну легкових автомобілів незалежно від країни походження та експорту.