Група громадських активістів, які спеціалізуються на безпеці дорожнього руху, підготувала законопроект "Про дорожній рух та його безпеку", опублікований на сайті Департаменту ДАІ МВС України.
Автори пропонують повернути практику проведення обов'язкових медоглядів водіїв та техоглядів транспортних засобів.
Так, водіїв у віці до 55 років пропонують зобов'язати проходити медогляд раз на 10 років, у віці від 56 до 75 років - один раз на 3 роки, а в віці 76 років і старших - раз на рік.
При цьому, водії, спіймані на керуванні авто в стані алкогольного, наркотичного сп'яніння, котрих при цьому не позбавили прав, повинні будуть проходити медогляди двічі на рік протягом 3 років.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ще один автогігант потрапив у скандал
Техогляди пропонується повернути для всіх транспортних засобів, у тому числі і для приватних авто.
Так, огляд легковиків потрібно буде проводити через 4 роки після першої реєстрації і далі що два роки.
Автобуси, спецтранспорт, що перевозить небезпечні вантажі, таксі, швидкі та вантажівки проходитимуть техогляд щороку.
Перевірки придатності транспортних засобів до безпечної експлуатації проводитимуть "суб'єкти господарювання, які мають відповідне обладнання".
Пропоновані зміни прокоментував засновник проекту "Автоправда" Тарас Корольов.
На його переконання, у запровадженні техогляду в корумпованій країні немає сенсу і це абсурдно.
"Якщо брати до уваги досвід нашого сусіда Польщі, у них техогляд є обов'язковим, але ти його можеш отримати за невеликі гроші і на будь-якій станції обслуговування. Крім того, за необхідності це можна зробити в неробочий час і там, наприклад, покарання за відсутність техогляду не дуже серйозне — декілька десятків євро. Такий досвід правильний, тому що будь-яка людина повинна дивитись за своєю машиною. Але, якщо це буде узурповано, як це було раніше, і якщо буде просто монополія держави або приватних компаній, які належать політикам, то я категорично проти. Якщо це буде взято з досвіду наших сусідів — будь ласка, тоді це на краще", - відзначив експерт.
"У корумпованій системі немає сенсу ні в медогляді, ні в техогляді — прийшов, заплатив, пішов далі", - підсумував він.