За день до презентації перші напрямки польотів стали відомі завдяки мобільному додатку компанії.
Україна завершила переговори з Ryanair. У п'ятницю, 23 березня, в аеропорту Бориспіль в терміналі F пройде прес-конференція, на якій оголосять про дату почав польотів і розкажуть про всі маршрутах. Але за день до цієї події маршрути стали відомі завдяки мобільному додатку компанії.
нові маршрути
Стало відомо, рейси почнуть виконуватися восени 2018 року. Саме на цей період в мобільному додатку лоукостера для пристроїв Apple з'явилися варіанти бронювання квитків.
Якщо вірити додатком, то Ryanair буде виконувати польоти з київського аеропорту Бориспіль і Львова.
Маршрути з Києва будуть виглядати так:
Київ-Барселона
Київ-Братислава
Київ-Варшава (Модлін)
Київ-Вроцлав
Київ-Гданськ
Київ-Краків
Київ-Познань
Київ-Вільнюс
Київ-Лондон (Станстед)
Київ-Стокгольм (Скавста)
Маршрути з Львова будуть виглядати так:
Львів-Дюссельдорф (Веце)
Львів-Меммінген
Львів-Варшава (Модлін)
Львів-Краків
Львів-Лондон (Станстед)
Почім будуть квитки
У минулому році, коли Ryanair збирався почати літати з Києва до Нідерландів, Британії і Швеції, то обіцяли, що ціни на квитки будуть стартувати від 20 євро в одну сторону. Швидше за все, і в цей раз оголосять такі ж ціни.
Але не варто забувати, що зазвичай квитки лоукост компаній не враховують вартість перевезення багажу. Його доведеться оплачувати окремо. У Ryanair з собою можна брати дві сумки ручної поклажі. А вартість багажу варіюється в залежності від відстані та становить від 15 до 55 євро за одне місце 15 кг, місце 20кг - на 10-15 євро дорожче. Але є тут і лазівка, якщо ви купуєте дитячий квиток, то отримуєте знижку в 50% на дитину. Відповідно можна трохи заощадити, якщо купити дитині великий багаж зі знижкою в 50%, а собі менший за повною вартістю.
Зі своїми бутербродами
Їжа на рейсах лоукост-перевізників теж платна. У більшості компаній ланч на борту буде коштувати 9-11 євро. Тому про їжу подбайте заздалегідь. На довгому рейсі без харчування важкувато. У деяких перевізників ще й спинки крісел не відкидаються. Якщо летіти пару годин - не страшно, а довше зовсім незручно.
Додаткову плату беруть і за вибір місця в салоні. При цьому місця в аварійний проходах продаються окремо за більш високу плату, як місця зі збільшеним місцем для ніг. Якщо ж ви просто хочете летіти всією сім'єю в одному ряду, то вам доведеться доплатити від 5 до 10 євро за кожного. Або сподіватися, що вам вдасться сісти разом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бензин знову подорожчає
Роздрукуйте посадковий талон!
Ще одна стаття заробітку бюджетних перевізників - це реєстрація в аеропорту. Якщо ви не хочете платити додаткові гроші, то повинні зареєструватися на рейс через інтернет і роздрукувати посадковий талон. В іншому випадку ви будете платити додатковий збір. У Ryanair - в 45 євро.
Тому не видаляйте посадковий зі своєї поштової скриньки! У разі його втрати, повинні надрукувати його на стійці реєстрації в готелі за куди меншу доплату або зовсім безкоштовно.
Переліт - полушка, а трансфер - рубль
Іноді квиток на літак може обійтися вам дешевше трансферу від аеропорту до міста. А з урахуванням того, що багато лоукост-компанії літають в аеропорти, які знаходяться далеко від міста, то і плата за квиток в місто буде, відповідно, високою. Нещодавно британська газета Daily Mail, проаналізувала ціни і виявилося, що найдорожчий трансфер в Європі між містом і аеропортом забезпечує Heathrow Express. Дістатися на цьому електропоїзді з аеропорту "Хітроу" в Лондон коштує майже $ 41 при покупці квитка у кондуктора і $ 33 - якщо бронювати проїзд через інтернет. Всього ж в п'ятірку найдорожчих трансферів увійшли маршрути в чотири аеропорти Лондона і тільки один трансфер за межами Британії.
На другому місці за дорожнечею - трансфер між Лондоном і аеропортом "Станстед". Дістатися сюди на Stansted Express дорослому пасажиру обійдеться в $ 36,7.
Третій рядок рейтингу займає експрес між Стокгольмом і найбільшим аеропортом Швеції, "Арланда". Квитки на цей поїзд продаються по $ 34,65 в одну сторону.
Дістатися з Лондона в аеропорт "Гатвік" можна за $ 27,8, а в аеропорт "Лутон" - за $ 24,35.
Пересадки - на свій страх і ризик
Якщо у вас немає можливості долетіти до пункту призначення прямим рейсом, то на стикування закладайте додатковий час. Справа в тому, що більшість лоукост-перевізників, не пропонує стикувань. Тобто, якщо ваш перший рейс запізниться, а другий полетить без вас то компанія-перевізник не несе за це ніякої відповідальності.
Крім того, навіть якщо все пройде нормально, то ви не можете реєструватися в домашньому аеропорту відразу на два рейси. Вам доведеться виходити в проміжному аеропорту, якщо є багаж, то отримувати його, а потім знову реєструватися на наступний рейс.
Через це в деяких випадках є сенс летіти звичайним перевізником. Так, квиток буде трохи дорожче, але ви зможете перекласти ризики на чужі плечі, та й за багаж не потрібно буде доплачувати.