Транспорт та авто Автор: RomanK Друкувати

Скільки дадуть на проїзд пільговикам?

  • Джерело: napensii.ua.  → Ключові теги: пільги

    Ще в березні було прийнято Постанову Кабміну про монетизацію пільг на проїзд. Правда, воно має рекомендаційний характер, і остаточне рішення про перехід на виплату готівки «транспортних грошей» уряд залишив за місцевою владою. Хтось уже виконав дані зверху рекомендації, хтось все ще перебуває в пошуку оптимального рішення. Втім, у багатьох регіонах України монетизація все ж відбулася. Де, як і скільки дають пільговикам? Добре це чи погано?

    4443_2a41c2ef467965cf0171b3f9aad1d6b140a0ce.jpg (.31 Kb)

    Кому і як виплатять компенсацію?
    У Постанові «Про встановлення державних соціальних нормативів у сфері транспортного обслуговування» уряд встановив мінімальну кількість поїздок, на які повинні давати гроші з місцевих бюджетів. Остаточні розміри виплат визначають місцеві влади, але Кабмін затвердив основний принцип розрахунків на місяць: середня вартість проїзду множиться на 30 поїздок (на міських, приміських та міжміських маршрутах). При цьому місцеві органи самоврядування можуть збільшувати як кількість поїздок, так і суми щомісячних транспортних виплат.

    Виплати готівки повинні здійснюватися управліннями соціального захисту населення до 20 числа кожного місяця. Пенсіонерам і тим, хто є одержувачем державної соціальної допомоги, перерахування грошей проводиться на поточні рахунки в банках або на адресу виплатних поштових відділень на підставі даних Єдиного автоматизованого держреєстру пільговиків і Пенсійного фонду - без особистого звернення громадян. Тим, хто не отримує пенсію і допомогу, «транспортні гроші» перерахують на особистий рахунок в банку після подачі відповідної заяви в управління соцзахисту за місцем реєстрації.

        

    Як повинні розраховувати?
    Як ми вже сказали, щомісячний розмір виплат на кожного пільговика повинен затверджуватися місцевими адміністраціями з розрахунку на 30 поїздок на місяць. При цьому середня вартість проїзду визначається на 1 січня календарного року. Якщо ціна за проїзд виросте, розміри виплат повинні переглянути з наступного місяця. Крім того, для тих, на кого поширюється дія законів щодо оплати проїзду транспортом загального користування на міжміських маршрутах, готівкові виплати збільшуються на 20%. Для осіб з інвалідністю І групи та дітей з інвалідністю від шести років вони здійснюються в подвійному розмірі. А для тих осіб даної категорії (плюс ще люди з інвалідністю II групи), які проходять реабілітацію або навчаються в навчальних закладах, суми компенсаційних виплат додатково збільшуються ще в два рази.

        

    Де монетизували, а де ні?
    На сьогоднішній день у багатьох регіонах вже визначилися з розмірами монетизації пільг на проїзд. В середньому по країні для різних категорій пільговиків вони складуть від 60 до 480 грн. Такі рішення вже прийняті у Вінницькій, Волинській, Донецькій, Закарпатській та інших областях. На Одещині, приміром, розпорядження голови обласної державної адміністрації про виплати готівки на проїзд було дано в кінці травня. Мінімальна сума для оплати квитків в міському та приміському транспорті становитиме 114 грн., В міжміському - 136,80 грн .; особам з інвалідністю виділять, в залежності від категорії, 228 або 456 грн. Фінансування має здійснюватися з районних бюджетів.

    У той же час в деяких населених пунктах монетизацію відклали. Наприклад, Миколаївський район Одеської області вирішив монетизацію поки не проводити і їздити за старою схемою, про що письмово поінформував керівництво регіону. Чи не перейшли на готівкові виплати та в Києві, Львові, Маріуполі.

    Люди незадоволені і хочуть справедливості
    Ще до прийняття рішення про монетизацію пільг на проїзд представники Мінсоцполітики аргументували його важливість тим, що таким чином буде відновлено справедливість для всіх категорій пільговиків, які проживають як в містах, так і в сільській місцевості. Можливо, що для жителів сіл і такі суми є підмогою до невеликих пенсій і зарплат. Але з іншого боку, важко порівняти необхідність в поїздках людей, які проживають у великих містах і живуть в маленьких селах. Потреби і попит різні.

    На монетизацію вже бурхливо відреагували воїни- «афганці» і АТОшнікі, що вийшли два тижні тому на мітинг під стіни Верховної Ради. Колишні військові були обурені тим, що у них урізують пільги і замість покладеного за законом безлімітного цілодобового безкоштовного проїзду пропонують задовольнятися щомісячними виплатами в розмірі 70 грн. або трохи більше. Днями до редакції нашої газети надійшов лист і від ради ветеранів проектного інституту водного господарства «Укрюжгіпроводхоз». У ньому від імені понад 300 тих, хто підписався голова організації Валентина Томашевська також висловлює думку про неприпустимість переходу на монетизацію пільг на проїзд, називаючи виплати мізерними, а ініціативу такою, що утискає права пенсіонерів. Аргументація ветеранів-водників зрозуміла: людям похилого віку необхідно часто їздити - наприклад, в ті ж медичні установи. Підрахувати кількість цих поїздок в місяць неможливо. Все залежить від стану здоров'я людей. Крім того, вони отримують мізерні пенсії і платять великі суми за комуналку. Тому перехід на 100 гривень щомісячних виплат замість цілодобового безкоштовного пересування в громадському транспорті тільки посилить їх і без того важке матеріальне становище.

    Обурення людей зрозуміти можна. Та й в статті 22 Конституції України сказано, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод громадян. А необмежений пільговий проїзд в більшій частині передбачений законами. Як бути?



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми