Транспорт та авто Автор: RomanK Друкувати

Відео в інтернеті: Водіїв так можуть штрафувати за порушення ПДР

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: ПДР, авто

    Водіїв, які порушують правила дорожнього руху і чиї порушення потрапили в об’єктив камер перехожих або відеореєстраторів, поліція може притягнути до відповідальності та виписати штраф.

    3118_1_main.jpg (15.87 Kb)

    Про це «Суспільному» повідомив пресофіцер патрульної поліції Чернігівської області Віталій Копистко.

    За його словами, водіїв, яких “упіймали” на камеру і виклали в інтернет, можна притягнути до відповідальності. Наприклад, наприкінці січня правоохоронці наклали штраф на водія маршрутки, який порушив правила, і це потрапило на відео.

    «Так сталося, що кілька днів поспіль громадяни викладали відео з порушенням правил дорожнього руху водіями саме маршрутних ТЗ. Один випадок був — рух зустрічною смугою, а потім з порушеннями ПДР цей автобус почав перестроюватися в свою смугу руху. На іншому маршрутка взагалі проїхала на червоний сигнал світлофора», – зазначив пресофіцер.

    За словами Віталія Копистка, співробітники поліції моніторять соцмережі та телеграм-канали, де люди викладають такі відео. Але вірогідність того, що всіх порушників оштрафують, — мала. Краще викликати поліцію.

    «Найпростіший спосіб — викликати на місце патруль, надати патрульному це відео чи фото. Тобто, повідомити до поліції в будь-якому разі потрібно. Або приїхати до нас в управління і звернутися із заявою. Дзвінок на службу 102 і письмова заява — це практично одне й те саме», – каже він.

    Фото та відео порушень є законними підставами для притягнення до відповідальності, каже Копистко.

    При цьому адвокати кажуть, що кожен водій має право оскаржити в суді такий штраф. Щоб штраф скасували — слід довести, що фото або відео не відповідають дійсності.

    «Лише суд, беручи до уваги даний доказ, може відповісти на питання про належність та допустимість такого доказу. Однак, якщо в мережі інтернет це відео є загальнодоступним, то воно може стати доказом в суді. Якщо йдеться про відео, яке було надіслано або отримане певною особою — воно також може бути залучено до матеріалів справи. Справа лише в тому, що також у судовому засіданні суд бере до уваги чи не бере до уваги даний доказ, якщо виникають питання в іншої сторони — вона може призначити судову експертизу про реальність», — розповіла адвокатка Ярослава Підмогильна.

    За словами Віталія Копистка, щоб притягнути водія до відповідальності, на відео чи фото має чітко бути видно номерний знак.

    «Тому що до провадження є певні часові проміжки. Ми не можемо притягнути людину за вчинення адміністративного правопорушення, яке трапилося, до прикладу, рік тому. Є два місяці на те, щоб виявити це правопорушення і вже притягнути до відповідальності», – підсумував представник поліції.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми