Понад 400 вантажівок зупинилися на українсько-польському кордоні в Раві-Руській та не можуть повернутися до України. Блокування також відбуваються на пунктах пропуску "Ягодин - Дорогуськ", "Рава-Руська - Гребінне" та "Краковець - Корчова"
Про це йдеться у матеріалі. З 20 листопада учасники акції щодо блокування трьох пунктів пропуску з України в Польщі розширять страйк. Вони також почнуть блокувати пункт "Медика – Шегині". Акцію влаштувала одна з польских асоціацій перевізників, а її підтримали польські ультраправі партії.
На українсько-польському кордоні у трьох пунктах пропуску вже скупчилися близько 2800 вантажних транспортних засобів. Про це повідомив в ефірі телемарафону "Єдині новини" речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко, передає Укрінформ. "Станом на ранок у чергах скупчилися близько 2800 вантажних транспортних засобів. Бачимо певне збільшення навіть у порівнянні з попереднім днем. Найбільше в пункті пропуску Краківець, це десь 1200 вантажівок, у пункті пропуску Ягодин - 1100 вантажівок, і навпроти Рава-Руської 500", - сказав Демченко.
Як повідомляє видання DW, про намір розширити блокування заявив учасник акції Томаш Борковський. За його словами, далекобійники "не задоволені швидкістю" переговорів з польським та українським урядами і чекають нового раунду. Польські перевізники з 6 листопада блокують пункти пропуску на знак протесту проти нібито "недобросовісної конкуренції" з боку українських перевізників. Вони заблокували три пункти пропуску: "Корчова-Краківець", "Гребенне-Рава-Руська", "Дорогуськ-Ягодин". Це спричинило величезні черги по обидва боки кордону.
Напередодні, 15 листопада, Україна, Польща та Директорат Єврокомісії з питань транспорту та мобільності (DG MOVE) провели у "Дорогуську" тристоронні перемовини щодо розблокування пунктів пропуску. Як повідомило міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, у результаті перемовин сторони напрацювали спільні рішення та запропонували їх польським протестувальникам, але ті пропозиції не погодили. "Сторони продовжують пошук рішень, які б дозволили вирішити ситуацію", – наголосили у міністерстві.
У відомстві зазначили, що вимога протестувальників повернутися до системи дозволів не може бути виконана, і угода про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та ЄС діятиме щонайменше до 30 червня наступного року. Водночас польських протестувальників підтримали перевізники зі Словаччини. Вони тимчасово перекрили рух вантажівок з України на контрольно-пропускному пункті (КПП) "Вишнє Нємецьке-Ужгород" і пригрозили повною блокадою українсько-словацького кордону найближчим часом у разі невиконання їхніх умов.
Кордон з Україною блокує ультраправа партія
Українські перевізники заявляють: блокування кордонів підтримала лише одна асоціація польських перевізників, яка раніше активно працювала з РФ. Політичне представництво взяв на себе польський політик Рафаель Меклер. Його партія має незначне представництво в Сеймі, він представляє ультраправих: вони проти інтеграції Польщі до ЄС, за обмеження зв'язків з Україною. Однак у Польщі ультраправі великою підтримкою не користуються (у них лише 6 місць із 460 у парламенті).
Рафаель Меклер представляє ультраправу партію "Ruch Narodowy". Він активно розповсюджує фейки російської пропаганди про Україну, розповідає своїм виборцям про "бандерівців". Через кілька днів після початку повномасштабної війни та напливу українських біженців у Польщі він заявив про "необхідність зберегти етнічний устрій".
А кілька днів тому він процитував голову Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафу Найєма. При цьому польський політик навіщось згадав, що Найєм народився в Афганістані (його мати - українка, до Києва вони переїхали, коли Найєму було 10 років) і почав порівнювати правила у Польщі із ситуацією в Афганістані. Меклер не приховує своїх ультраправих поглядів. У своїй передвиборчій кампанії його партія використала гасло "Стоп пропаганді педе**** і гендерної ідеології".